Reklam

Havza Belediyesi'nde işçilerin yüzü güldü

SAMSUN HABER - Havza Belediyesi, işçileri imzalanan sözleşme ile yevmiyelerine yüzde 23 ve sosyal haklarına yüzde 15 ila yüzde 20 arasında zam hakkına kavuştu

Havza Belediyesi'nde işçilerin yüzü güldü
15 Ekim 2021 - 15:03
SAMSUN HABER - Havza Belediyesi, işçiler adına örnek bir sözleşmeye imza attı. 25 Mayıs Şirketinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Hak-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun arasında imzalandı.Yürürlük süresi 15 ay olarak imzalanan sözleşme kapsamında belediye işçilerinin yevmiyelerine yüzde 23 ve sosyal haklarına yüzde 15 ila yüzde 20 arasında zam yapıldı.

BAŞKAN ÖZDEMİR'E TEŞEKKÜR
Sözleşmenin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Uzun, “Emeği ve emekçiyi koruyan her belediye başkanımız bizim başımızın tacıdır. Havza Belediye Başkanımız Özdemir’e burada ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Alın terinin pazarlığı olmaz deyip işçilerinin hakkını eksiksiz veren başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Samsun sınırları içerisinde en iyi sözleşmelerden birine imza attık. Hayırlı olsun” dedi.

ÇALIŞANLARIMIZLA BİR AİLEYİZ
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “Çalışanlarımızı büyük ailemizin fertleri olarak görüyoruz. Elimizden olan imkanlar dahilinde çalışanımızın hakkını korumaya çalıştık. Sözleşmenin çalışanlara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum