Reklam

Hastane Yemeklerini Protesto Eden Sağlıkçılar Simit Yedi

Sağlık-Sen Erzincan Şubesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yemeklerini protesto ederek sağlık çalışanlarına simit ve meyve suyu dağıttı.

Hastane Yemeklerini Protesto Eden Sağlıkçılar Simit Yedi
23 Mart 2016 - 15:42
Sağlık-Sen Erzincan Şubesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yemeklerini protesto ederek sağlık çalışanlarına simit ve meyve suyu dağıttı.


Gerçekleşen protestoya Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkanı Hali İbrahim İçoğlu ve yönetim kuruluyla, sağlık çalışanları katıldı. Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu hastane yemeklerinin kaliteli olmadığını belirterek hastane yemekhanesi önünde sağlık çalışanlarına simit ve meyve suyu ikramında bulundu. Konu ile ilgili olarak konuşan Başkan Halil İbrahim İçoğlu; “Son zamanlarda Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarımızın yemeklerin yüzünden ağzının tadı kaçtı. Daha önce basın açıklaması ile belirttiğimiz sorun ve sıkıntılara bir yenisi daha eklenmiştir. O da hastanede verilen yemeklerin lezzetinde, kalitesinde ve gramajında ciddi sıkıntılar bulunmaktadır. Bu yüzden bugün Sağlık-Sen Erzincan Şube Yönetimi olarak Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Dörtyol yerleşkesinde simit ve meyve suyu dağıtarak yemeği protesto ediyoruz. Fedakâr çalışanlarımız 24 saat nöbet tutmakta çalışanlarımıza verilen yemeğin kalitesi bu olmaması gerekiyor. Bu konu da hastane yönetiminin çalışanlarımızın bütün sorunlarına duyarsız kaldığı gibi yemek konusunda da duyarsız kaldığını görüyoruz. Çalışanlarımız bugün simit ve meyve suyu yiyerek yemek yemediler. Çalışanlarımızdaki memnuniyetsizlik hat safhada olduğundan zaten çalışanlarımız yemekleri yemiyorlar ve protesto ediyorlar. Daha önceki zamanlarda idare ile yemek konusu masada konuşuldu ancak çözüm üretilmedi. Çalışanlarımız bunu hak etmiyor hastane tarafından ödenen yemek paraları boşuna gidiyor. Burada maksat firmaya para ödemek değil, maksat çalışanlarımızın kaliteli yemek yemesini sağlayarak çalışma ortamını iyileştirmesi gerekiyor. Tüm sorun ve sıkıntılarımızda olduğu gibi yemek sorunu da çözülünceye kadar bu eylemlerimizi artırarak devam edeceğini belirtir. Yetkilileri sorunun giderilmesi için göreve davet ediyoruz.” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum