Reklam

Gümüş sert çıktı: Samsunlular kimsenin oyuncağı değil

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş; "Samsun ve Samsunlular kimsenin oyuncağı değildir. Buna asla müsade etmeyiz" dedi

Gümüş sert çıktı: Samsunlular kimsenin oyuncağı değil
15 Haziran 2019 - 14:34

SAMSUN HABER - Samsun Dernekler Kondeferasyonu Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Samsun ve Samsunluların kimsenin oyuncağı olmayacağını ve hiç kimsenin kişisel egolarını tatmin ve ikbal aracı haline getirilemeyeceğini söyledi. 

SAMKON SAMSUNLULARIN GURURUDUR

Samsunlular üzerinden oyunlar oynandığını kaydeden Gümüş, "SAMKON, Samsunluların Türkiye'deki gururu ve en büyük hemşehri derneklerinden biri olarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Son dönemde Samsunlular üzerinde oynanmak istenen oyunlar üzülerek ifade etmeliyim ki, kişisel çıkar ve menfaatler üzerine kurgulanmaya çalışılmaktadır. Bunlara SAMKON olarak asla müsade etmeyeceğimiz gibi tepkimiz de sesimiz de bundan sonra gür çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

KİMSENİN ADAMI OLMADIK, OLMAYIZ
SAMKON'un, Samsunluların özü ve yüreği olduğuna dikkat çeken Gümüş; "Biz STK liderleri olarak Ali’nin veya Veli’nin adamı değil bilakis Samsunluların ve doğruların adamı olmak zorundayız. Bulunduğumuz misyonda bunu gerektirir. Hemşehrilerinin yüksek teveccühü ile seçilerek diaspora Samsunlularının temsil makamına gelenler olarak bizleri Samsunluların ihyası için çalışmaktan hiç bir makam ve güç alıkoyamaz. Herkesi aklı selim ve sağduyuya davet ederken, bir tek Samsunlu kardeşimizin gönlünün kırılmasına müsade etmeden Samsun ve Samsunlular için vargücümüzle çalışamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

BİZ DE KARŞILIKLARI ASLA YOKTUR
 Gümüş açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kurtuluş mücadelesi meşalesinin yakıldığı Samsun özel bir kent ve Türkiye'de bu anlamda tektir. Samsunlular özgür iradeleriyle her zaman sağduyuya prim vermiş, hizipleşmelere fırsat tanımamış, kişisel çıkarların karşısında durmuş bir şehirdir. Samsunluların oylarını kendi himayesindeymiş gibi gösterip hemşehrilerimiz üzerinden prim yapmaya çalışanların Samsunlular ve SAMKON'da asla karşılığı bulunmamaktadır."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum