Reklam

FİKRET OY, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Meclis Üyesi Fikret Oy, Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

FİKRET OY, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
09 Kasım 2018 - 22:51

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediye Meclis Üyesi olan Fikret Oy, Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını çok sayıda partilinin katıldığı açıkladı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTIK

Fikret Oy, partililerle birlikte AK Parti Terme İlçe Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunu yaptı. an Oy, burada yaptığı konuşmada, "14 Ağustos 2001 yılında sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'yi kurmasıyla başlayan bu kutlu davada mahalle temsilciği, yönetim kurulu üyeliği, il genel meclis üyeliği ve büyükşehir meclis üyeliklerinde bulundum. Bugün itibari ile doğduğum ve büyüdüğüm ilçeme belediye başkan aday adaylığı niyetiyle yeni bir sevdaya, yeni bir yolculuğa adım atmanın onurunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu şehrin bana kattıklarını, bu ilçeye ödemek adına sizlerin huzurunda bugün buradayız. Hedefimizde insan merkezli, adaletli, esnek, hesap verebilir ve ilkesel bir duruşu olan bir belediye var. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna uygun teşkilatları ile uyumlu bir gönül belediyeciliği için yola koyulduk. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

AK Parti Terme Belediye Başkanı Aday Adayı Fikret Oy'u çok sayıda partilinin ve vatandaşın desteklemesi dikkatlerden kaçmadı.

FİKRET OY KİMDİR?

1966 yılında Terme'de dünyaya geldi. Terme Lisesi'nden mezun oldu. Bölgesinde örnek tarım ve çiftçiye önderlik yapmak adına soya ekimine başladı. Ayrıca örnek fındık bahçelerinde fındık üreticiliği yapıyor. AK Parti'nin kuruluşuyla birlikte siyasi yaşımına başlayan Oy, AK Parti'nin Terme'de köy temsilciligi görevini yürüttüğü gibi, ilçe yönetiminde yer aldı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenen Fikret Oy, genel ve yerel seçimlerde partisi adına yapılan tüm çalışmalarda aktif olarak görev aldı. Partisinin Terme'de birinci sıradan aday göstermesiyle 2004 ve 2009 yıllarında 2 dönem İl Genel Meclis Üyeliği'ne seçildi. Bir çok komsiyon başkanlıkları görevinde bulundu. Ayrıca Tarım Kredi Kooparatifi Bölge Başkanlığı, Yağlı Tohumlar Birlik Başkanlığı ve OMÜ ile soya üretimi konusunda çalışmalara katıldı. Emiryusuf ve Gölyazı grup köylerinin içme suylarıyla ilgili çalışmalarda da yer alan Oy, bölgesinde çiftçiliğin gelişmesi anlamında önemli çalışmalara imza attı. Evli 3 çocuk babasıdır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum