Reklam

ESM Samsun'dan maaş isyanı

SAMSUN HABER - ESM Samsun Şube Başkanı Mustafa Niyazi Bulut, "Milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisi geçinemiyor. Maaşlar insanca geçinebilecek düzeye yükseltilmelidir" dedi

ESM Samsun'dan maaş isyanı
09 Aralık 2021 - 13:37
SAMSUN HABER - ESM Samsun Şube Başkanı Mustafa Niyazi Bulut, memurlara yapılan zam hakkında açıklama yaptı. Bulut, memurlara ek zam yapılmadığını kaydeden Bulut,  bahsedilen zammın 2022-2023 TİS döneminde yapılacak olan zam olduğunu kaydetti.


Bulut yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "6 Aralık Pazartesi günü, yine benzer açıklamalar yaparak, bazı basın yayın organlarında memur ve memur emeklilerine yüzde 30-35 zam yapılacağına dair kasıtlı veya kasıtsız olarak, çalakalem yazılan haberlerle birlikte bu zammın Ocak ayında yapılacağı gibi bir algı ve yanılsama oluşturduklarını gördük. Esasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın kastettiği zam 2022-2023 TİS döneminde yapılacak olan, sanki yeni bir artışmış gibi ifade edilen, karara bağlanmış kümülatif artış oranıydı. Memurlara ve emeklilere yapılacak olan zam oranı konusunda şimdiye kadar hep lütuf bekleyen bir yetkili sendika ve onun yandaşı sendika var. Mevcut TİS rejimi maalesef bizleri iktidarın iki dudağından çıkacak söze mecbur bırakıyor. Hal böyle olunca TÜİK’in resmi enflasyonuna endekslenmiş maaş artışlarıyla artık günden güne değil, saat saat, dakika dakika yoksullaşıyoruz. Milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisi GEÇİNEMİYOR! Maaşlar insanca geçinebilecek düzeye yükseltilmelidir. Patronlara her gün bir vergi affı getirilirken, bizler böyle ağır bir vergi yükü altında kalmayı hak etmiyoruz. Gelir vergisi dilimleri adaletli bir hale sokulmalıdır! Bizler lütuf bekleyenlerden, sıcak koltuklarını kaptırmamak uğruna kamu emekçilerini yoksulluğa mahkum edenlerden olmayacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum