Reklam

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar

Yılport Samsunspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Samsunspor olarak herkesin karlı çıkacağı, kimsenin mağdur olmayacağı ve adaletin sağlanacağı bir karar bekliyoruz. Kimsenin aleyhimizde tek söz söyleyeceği şampiyonluğu istemiyoruz" dedi

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar
06 Mayıs 2020 - 10:13

TFF 2. Lig Beyaz Grup temsilcisi Yılport Samsunspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, TRT SPOR'da yayınlanan "Spor Akşamı" programına video konferans yöntemiyle konuk oldu. Sağlam, koronavirüs salgını sürecinde yaşadıklarından şampiyonluk yarışına, Beşiktaş'ın gündemindeki kaleci Nurullah Aslan'ın transfer durumundan Süper Lig'deki mücadeleye kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.
NORMAL HAYATA DÖNMENİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ
Koronavirüs salgını sürecinin kendisi açısından sıkıntılı geçtiğini dile getiren Sağlam, "Bizim hayatımız çok yoğun geçiyordu. Maçlar, antrenmanlar, deplasmanlar... Dolayısıyla bu yoğunluk içinde monoton bir hayata geçiş yapmak kolay olmadı. Bu süreçte inşallah devlet büyüklerimizin, bakanımızın, sağlık çalışanlarımızın direktiflerini uygulayarak normal hayata dönmenin mücadelesini veriyoruz" dedi.
ÖNEMLİ OLAN İNSAN SAĞLIĞI
Salgınla beraber ülkemizde hayatın akışının sıkıntılı bir sürece girdiğini söyleyen Ertuğrul Sağlam, "Futboldan uzaklaştık. Şayet futbola dönmek istiyorsak tüm kuralları uygulamamız gerekiyor. Spor Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonu futbolun tekrar hayatımıza girmesi için büyük çaba gösteriyor. Tabii burada önemli olan insan sağlığı... Dolayısıyla herkes ince eleyip sık dokuyor. Umuyorum ki alınacak kararda; sağlık konusunda riskleri en aza indirip çözüm üretmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.
ÇIKIN OYNAYIN DERLERSE OYNARIZ
"Biz Samsunspor olarak; herkesin karlı çıkacağı, kimsenin mağdur olmayacağı ve adaletin sağlanacağı bir karar bekliyoruz. Şu anda ligde 10 puan farkla avantajlı durumdayız. Bize, "Çıkın, oynayın" derlerse ne şartta olursa olsun çıkar kalan 6 haftayı  oynarız. Beklentimizde kimsenin mağdur olmaması var. Tabii ki Bandırmaspor ve Ankara Demirspor'un da bir mücadelesi var. Sonuçta federasyon başkanı bugün Sağlık Bakanı ve Bilim Kuruluyla müzakere halindeydi. Federasyonun yayımlamış olduğu sağlık öneri genelgesi var. O genelgeye baktığımız zaman hakikaten 2. ve 3. liglerde uygulanması zor maddeler var. Burada liglerin tamamlanması uygun görünmüyor. İnsan sağlığı her şeyden önemli ve biz şampiyon olacaksak; bizim aleyhimizde tek kelime söz söyleneceği bir şampiyonluk istemiyoruz. Küme düşme olmayacak dedikleri zaman da ben kimsenin mağdur olabileceğini düşünmüyorum. Sonuçta; kimse 'burada niye bir takımı düşürmüyorsunuz' diye serzenişte bulunmaz. Burada herkesin mutlu olacağı bir karar çıkarmak mümkün değil. Alt liglerde 72 takım var . Bazı takımlar mağdur olabilir ama sonuçta en az mağduriyetin yaşanacağı bir karar almaya çalışılıyor"
KIRACAĞIMIZ REKOR YARIM KALDI
"Bizim dileğimiz; maçların sağlıklı bir şekilde oynanacağı bir ortamda, maçların oynanarak liglerin tamamlanması... Kaldı ki bizim kalan 6 maçı içine alan çok büyük hedeflerimiz var. Kulüp rekorumuzu kırdık; üst üste maç kazanma rekoru... Profesyonel liglerde Beşiktaş'ın 13 maçlık bir rekoru var. Biz bu rekor için de uğraşıyorduk. İkinci yarının tüm maçlarını kazanarak futbol tarihine geçmenin hesaplarını yapıyorduk. Bu açıdan da olumsuz bir durum var. Ancak kıracağımız bu rekorlar yarım kaldı."
NURULLAH BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ 
Beşiktaş'ın gündeminde olan kaleci Nurullah Aslan ile ilgili sorulan soruya Sağlam, "Konuşulan rakamın doğruluğu yok. 6 milyon euro olduğu asparagas... Telaffuz edilmiş bir rakam yok. Beşiktaş'ın bir isteği olmuş... Başkanımız Yüksel Yıldırım da satmayı düşünmüyoruz deyip konuyu kapatmış. Hedeflerimiz çok büyük... Önce Süper Lig'e, sonra Avrupa'ya sonra da Bursaspor'dan sonra 6. büyük olma hedefimiz var. Bizim için değerli bir oyuncuyu bırakmak bu hedeflere göre mümkün olmaz" şeklinde yanıt verdi.
SÜPER LİG'DE ŞU ANDA ÇOK CİDDİ BİR MÜCADELE VAR
Süper Lig ile ilgili fikrini de söyleyen Sağlam, "Benim beklentim maçların oynanması... Bunun dışında nasıl bir karar alınırsa alınsın bu kararın yankıları çok uzun sürecektir. Süper Lig'deki durum şu anda çok ciddi bir mücadele var. Nasıl bir karar alınırsa alınsın ciddi bir mağduriyet olabilir. Devletimiz, Bakanlığımız bu süreci çok iyi yönetti. Geleceğe daha umutla bakabiliyoruz. Beklentim; inşallah sağlıklı bir ortam sağlanır ve maçları oynayabilecek duruma geliriz" değerlendirmesinde bulundu.

FUTBOLUN DEĞİŞMEZ KURALLARI VAR
Futbol oyun kurallarının değiştirilmesi üzerine tartışmalara da değinen Sağlam, "Futbolda birtakım değişiklikler yapılabilir. Play-offlarda 90 dakikadan sonra penaltı atışlarına geçilebilir. Oyuncu değiştirme sayıları artabilir. Ancak futbolun değişmez kuralları vardır. 90 dakikayı azaltmak pek doğru olmaz" dedi.

SAĞLIKLI VE KAOSTAN UZAK BİR ORTAM İÇİN SEZONU TAMAMLAMAK GEREK
Olağanüstü bir süreç yaşandığını dile getiren deneyimli teknik direktör, "Bazı antrenör arkadaşlarımız çıkıyor. Biz yeteri kadar hazırlanamayacağız, diyorlar. Elbette eksiklikler, sıkıntılar yaşanacak. Ama biz bir şekilde bu sıkıntılarla beraber bu sezonu bitireceğiz. Sezon bitecek ki, önümüzdeki sezon kaostan uzak daha sağlıklı bir futbol ortamı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: TRT SPOR


YORUMLAR

  • 0 Yorum