Reklam

Ekim ayı nakdi destek yardım ödemeleri başladı

SAMSUN HABER - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ekim ayı nakdi destek ödemelerinin bugün yapılacağını belirterek, 5 nakdi sosyal destek programıyla ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 99 milyon TL ödeme yapılacağını açıkladı

Ekim ayı nakdi destek yardım ödemeleri başladı
24 Ekim 2020 - 13:08 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 15:58
SAMSUN HABER - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ekim ayına ilişkin muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara ve öksüz ve yetimlere yönelik yapılan sosyal yardım ödemelerinin bugün itibariyle başlayacağını bildirdi. 
İHTİYAÇ SAHİBİ ASKER AİLELERİNE DESTEK
Yapılan sosyal yardımların detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine 2 aylık periyotlarla destek verdiklerini belirterek, yaklaşık 32 bin ihtiyaç sahibinin hesabına 25,8 milyon TL yatıracaklarını söyledi. 
ASKER ÇOCUKLARINA YAKLAŞIK 42 BİN TL DESTEK
Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarını da yüzde 50 artırdıklarını anımsatan Bakan Selçuk, “Bu kapsamda bu ay 2 bine yakın ihtiyaç sahibine, 482 bin TL ödeme yapacağız” bilgisini verdi.
89 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ KADINA 57,2 MİLYON TL DESTEK
Bakan Selçuk, eşi vefat eden yardıma muhtaç kadınların da yanında olduklarını ifade ederek, “90 bin ihtiyaç sahibi kadınımıza toplam 57,2 milyon TL destek sağlayacağız” diye konuştu.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖKSÜZ VE YETİMLERE 12 MİLYON TL ÖDEME
Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için destekte bulunduklarını belirten Bakan Selçuk, bu kapsamda 41 bin kişinin hesabına toplam 12 milyon TL yatıracaklarını kaydetti.
KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLARA 3,2 MİLYON TL
Selçuk, ayrıca, kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarının altını çizerek,  2 bin ihtiyaç sahibine 3,2 milyon TL destekte bulunacağız” şeklide konuştu.
ÖDEMELER 24-28 EKİM TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK
Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardım ödemelerini 25 Ekim 2020 itibarıyla, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Nakdi Yardım, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım ile Öksüz ve Yetim Yardım ödemelerinin de 24-28 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum