Reklam

Eğitim-Sen Başkanı Topaloğlu: Yüz yüze eğitimde aksaklıklar giderilmeli

SAMSUN HABER - Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, yüz yüze eğitimin devamı için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirterek, "Atılması gereken adımlar acilen atılmalıdır" dedi

Eğitim-Sen Başkanı Topaloğlu: Yüz yüze eğitimde aksaklıklar giderilmeli
06 Ekim 2021 - 12:14
SAMSUN HABER - Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalar yaptı. Topaloğlu, "6 Eylül 2021’de okulların açılması ve yüz yüze eğitime başlanmasının üzerinden bir ay geçmiştir. Gerek okulların açılması sürecinde, gerekse sonrasında Kovid-19 salgının etkilerinin en aza indirilmesi için gerekli önlemler alınmamış, atılması gereken adımlar atılmamıştır. Bu süre zarfında sendikamızın tüm çağrılarına rağmen okullara ek bütçe sağlanmamış, fiziki altyapı sorunları giderilmemiş, ders saatleri salgın koşullarına göre düzenlenmemiş, derslik sayısı ihtiyaç oranında arttırılmamış, öğretmen ve yardımcı hizmetli istihdamındaki eksiklikler giderilmemiştir" diye konuştu. 

DERS SAATLERİ 30 DAKİKAYA DÜŞÜRÜLMELİDİR

Topaloğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye’deki öğrencilerin önemli bir bölümü kalabalık sınıflarda öğrenim görmektedir. Öğrenci ve öğretmenlerin 40 dakika boyunca yeterince havalandırılmamış sınıflarda maskeli bir şekilde ders işlemesi sağlıksız bir ortam yaratmakta ve bulaş riskini arttırmaktadır. Eğitim emekçileri, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından ders sürelerinin 30 dakikaya indirilmesi talebi yoğun olarak dile getirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nı bu konudaki haklı talepler doğrultusunda adım atmaya ve ders sürelerini 30 dakikaya indirmeye çağırıyoruz."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum