Reklam

Demirtaş: Önceliğimiz halk sağlığı

İlkadım Belediyesi, yaz döneminde çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak dezenfekte ediyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, "Önceliğimiz halk sağlığı" dedi

Demirtaş: Önceliğimiz halk sağlığı
01 Ağustos 2019 - 14:32

SAMSUN HABER - Yaz döneminde çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak dezenfekte eden İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler, ilçenin muhtelif yerlerinde eskimiş çöp konteynerleri ile çöp kovalarını da yenileri ile değiştirirken; yetersiz kalan bölgelere de konteyner ve çöp kovası koyuyor.

KÖTÜ KOKULARIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR
İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan yer üstü  ve yer altı çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak dezenfekte ediyor. Rutin olarak yapılan dezenfekte işlemi, yaz aylarında sıcaklık nedeniyle artan kötü koku ve bakterilerin önüne geçmek için daha da arttırıldı. Öte yandan ekipler, ilçenin muhtelif yerlerinde eskimiş çöp konteynerleri ile çöp kovalarını da yenileri ile değiştirirken; yetersiz kalan bölgelere de konteyner ve çöp kovası koyuyor.

ÇEŞİTLİ NOKTALARDA UYGULANACAK
Her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ''İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi, yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Kullandığımız kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önleniyor ve ayrıca kullandığımız parfümlerle konteynerlere güzel bir koku bırakıyoruz.  Bu uygulama ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynerlerin temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanacaktır. Önceliğimiz halk sağlığı” diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum