Reklam

Cumhuriyet Tırı Samsun'da

Milli Mücadelenin 100. yılında ''Rotamız Atatürk''  sloganı ile yola çıkan ADD Genel Merkez Cumhuriyet Tırlarından biri Samsun'da halk ile buluştu

Cumhuriyet Tırı Samsun'da
12 Haziran 2019 - 17:31

SAMSUN HABER - Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kuruluşunun 30. yılında; ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Cumhuriyet Tırları' Türkiye'nin dört bir yanını karış karış gezmeye hazır hale getirildi ve dolaşmaya başladı. Bugün (12 Haziran Çarşamba) saat:12.30 da Bulvar AVM alanında  açılışı gerçekleştirilen ve 13 Haziran tarihine kadar ziyarete açık olan Cumhuriyet Tır'ına ilgi büyüktü. Açılış konuşmasını ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu adına yapan Başkan D.r. Işık Özkefeli; Öncelikle Samsun Valiliğine yer tahsisi konusunda teşekkürlerini ileterek; Cumhuriyet Tırları içerisinde 10. Yıl Madalyasının, Türkiye'de ve Dünya'da basılmış olan Atatürk ile ilgili yayınların, orjinal objelerin, Cumhuriyet Kadınları sergisinin ve daha bir çok şeyin yer aldığını belirtti. Ayrıca Cumhuriyet Tırlarının akşamları açık hava sinemasına, söyleşi ve konserlerede ev sahipliği yapabilecek donanıma sahip olduğunu dile getirdi.

TIRLAR ADD'NİN 350 ŞUBESİNE UĞRAYACAK

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle yola çıkan tırlar, yıl boyunca tüm Türkiye'yi dolaşacak ve ADD'nin 350 şubesine uğrayacak.

"Yolumuz Atatürk'ün yoludur"

Tüm Samsun halkını Cumhuriyet Tırını gezmeye davet eden Başkan Özkefeli; "Yolumuz ve rotamız her daim Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Atatürk'ün yoludur. Ulusal üniter yapımızın, Milli Egemen ve Tam Bağımsız Türkiye'mizin adı ve simgesi olan atamızın yolunda, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye inşa edinceye kadar yürümeye devam edeceğiz." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum