Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarımızı açık tutmakta, kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın halen devam ediyor. Ama artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz de kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta, kararlıyız” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarımızı açık tutmakta, kararlıyız
03 Eylül 2021 - 12:40 - Güncelleme: 03 Eylül 2021 - 12:54
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığı 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni’ne katıldı. Törende önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, 20 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdi.


ARTIK ÇOCUKLARIMIZI OKULLARINDAN UZAK BIRAKMA LÜKSÜMÜZ KALMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimin niteliğini ve kalitesini yükseltme hedeflerinde öncelikle altyapıyı geliştirdiklerini ve teknolojik yatırımları yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “Böylece Türkiye’yi her alanda olduğu gibi eğitimde de altyapı eksikliklerini büyük oranda gidermiş bir ülke hâline getirdik. Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta eğitimin kalitesini artırmaktır. Bunun için müfredat başta olmak üzere eğitimin içeriğini geliştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız her şey gibi eğitimin de en iyisine layıktır.”

Eğitim sisteminin kalitesini belirleyen en önemli unsurun öğretmenler olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin, öğrencilerinizi en güncel bilgi ve becerilerle donatırken, kendinizi de sürekli olarak geliştirmeniz şarttır. Bunun için sürekli eğitimlerle ve lisansüstü programlarla mesleki gelişiminizi sağlamalı, alanınızdaki gelişmeleri sürekli takip etmelisiniz. Özellikle şu salgın döneminde bu husus çok daha büyük önem taşıyor. Çocuklarımız bir buçuk yıldır okullarında akranları ve öğretmenleri ile birlikte olamadılar. Salgın hâlen devam ediyor. Ama artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz de kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımızı akranlarıyla birlikte en iyi eğitim-öğretimi vermekte kararlıyız” dedi.

AŞILARINIZI YAPTIRARAK, ÇOCUKLARIMIZA VE TOPLUMA ÖRNEK OLACAĞINIZA İNANIYORUM

Çocukların sağlıklı bir şekilde zihinsel, bedensel, kültürel ve sportif gelişimleri bakımından da okulların açık tutulmasının önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Sizlerin çabaları ve velilerimizin desteğiyle gerekli her türlü tedbiri alarak, inşallah çocuklarımızı Pazartesi günü okulları ile buluşturuyoruz. Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız okullarda uygulanacak kuralları ve ilkeleri belirlediler. Öğretmenlerimizden isteğim, bu kuralların eksiksiz bir şekilde uygulanmasıdır. Aşılarınızı yaptırarak, çocuklarımıza ve topluma örnek olacağınıza inanıyorum. Millî Eğitim Bakanlığımız okulların temizlik ve maske ihtiyaçlarını karşıladı. Okullarımız artık eğitime hazır durumda. Sizlerin gayretleri ve çalışmaları ile başarılı bir eğitim-öğretim dönemini geride bırakacağımızdan şüphe duymuyorum.”

Okulları tam zamanlı olarak açık tutarak öğretim yılını tamamlamak istediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ataması yapılacak öğretmenleri bir kez daha tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum