Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın 926 devlet koruması altında gencin ve 274 şehit ve gazi yakınının kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirileceğini duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi
29 Haziran 2020 - 20:36

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, yarın 926 devlet koruması altında gencin ve 274 şehit ve gazi yakınının kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirileceğini kaydetti. 
DEVLET KORUMASINDAKİ GENÇLER DE ATANACAK
Türkiye'yi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlı olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın döneminde esnaf, sanatkâr, çiftçi, sanayi, ihracaatçıya her kesimi verdiğimiz destekle ayakta tuttuk. Devletimizin tüm imkanlarını milletimizin emrine vermiş bulunuyoruz. İçinden geçtiğimiz olağanüstü dönemin sıkıntılarını en aza indirmeye çalıştık. Faaliyetlerine ara veren işletmeler peyderpey yeniden çalışmaya başladı.Yarın 926 devlet koruması altında gencimiz 274 şehit ve gazi yakınımız kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirilecek. Sonuçlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın web sayfamızda açıklanacaktır" dedi. 
GENÇLER İÇİN 35 MİLYON LİRALIK PROJELER
Gençler için  8 ayrı branşta 35 milyon bütçeli projeleri hayata geçireceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Gençlere yeni ve güçlü fırsatlar sağlamak, gelişimlerini ve hayata katılımlarını desteklemek için sürekli kişisel gelişim temalı çağrılara çıkıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarını hedef alan 35 milyon liralık  bütçeli bu çağrılar,  spordan kültür ve sanat faaliyetleri gibi  8 ayrı başlıkta toplanmıştır. Proje başvuruları Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden 1 Temmuz'dan itibaren başlayacaktır."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum