Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan:  Vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücreti hiç düşünmedikleri, tahmin bile edemedikleri bir seviyeye çıkardık mı? AK Parti işte bu. Enflasyona karşı vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan:  Vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz
15 Ocak 2022 - 18:19
Son dönemde yaşanan fahiş fiyat artışları ve enflasyonun milleti bunalttığının farkında olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemize yönelik önce ekonomik kriz sonra sosyal kaos çıkarmak için sayısız denemede bulunulduğunu ancak alınan önlemlerle bunun etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu: "Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kurları üzerinden sayısız denemelerde bulundular. Önce ekonomik kriz, sonra sosyal kaos çıkarmak için sayısız denemede bulundular. Aldığımız tedbirlerle yurt dışında kullanılan araçları etkisiz hale getirdik. Kura endeksli Türk lirası dedik, bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaklar, biz bu yolda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Biz çalışıyoruz yapıyoruz, CHP laf üretiyor."

ENFLASYONA KARŞI VATANDAŞIMIZI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Erdoğan açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu kez yurt içi piyasalarda panik havası oluşturarak yapmaya çalıştılar. Yine gereken adımları attık. Fahiş fiyatların ve enflasyonun milletimizi bunalttığını da biliyoruz. İnsanlarımızı asgari ücret, memur ve emekli zamları ile önemli ölçüde rahatlattık. Asgari ücreti hiç düşünmedikleri, tahmin bile edemedikleri bir seviyeye çıkardık mı? AK Parti işte bu. Enflasyona karşı vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz."

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum