Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Tüm öncü göstergeler, ülkemizin çok ciddi bir sıçramanın eşiğinde olduğuna işaret ediyor” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
27 Haziran 2020 - 14:05

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden 'Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi’ne canlı bağlantıyla katıldı. Önemli açıklamalar yapan Erdoğan, salgın sürecindeki kayıpları kısa sürede telafi edileceğini söyledi.

ÜRETİMİMİZİ SÜRDÜRDÜK
Türkiye’nin salgın döneminde sağlık alanında mücadele ederken kalkınma alanında da yatırımlarına devam ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi tesislerimizin büyük bir kısmı salgın döneminde de üretimlerini sürdürdü. Salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Tüm öncü göstergeler, ülkemizin çok ciddi bir sıçramanın eşiğinde olduğuna işaret ediyor. Yatırımdan, üretimden, büyümeden, istihdamdan asla taviz vermeden hedeflerimize doğru yürümekte karalıyız. Mart ayında başlayan, nisanda tüm ağırlığıyla süren, mayıstan itibaren yavaşlayan bu salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum."
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÇAĞRISI
Ülkesini ve milletini seven herkesi istihdam seferberliğine katkıda bulunmaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yurt dışı piyasalarının da toparlanmaya başladığını görüyoruz. Ülkemizin potansiyelinin tamamını harekete geçirmek durumundayız. Ülkesini ve milleti seven herkesi istihdam seferberliğine katkıda bulunmaya davet ediyorum.”
EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
Kıdem tazminatı ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. Amacımız kıdem tazminatı hakkını kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Bugüne kadar attığımız her adımda nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldıysak bu konuda da aynı adımları atacağız. Her bir işçimizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve ferdi olarak en başta gelen görevimizdir.”


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum