Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kongre açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kovid 19 hastalığı sebebiyle ara verdiğimiz ilçe kongrelerine tehdit ortadan kalkar kalkmaz yeniden başlayacağız. Hep birlikte, en yüksek motivasyonla çalışmaya devam edeceğiz " dedi

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kongre açıklaması
01 Nisan 2020 - 15:58 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 16:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısını gerçekleştirdi. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Korona virüs ile ilgili alınan kurallara uyulmaması halinde daha sıkı tedbirlerin geleceğini söyledi. Erdoğan ayrıca, AK Parti 7. Olağan Kongre süreci hakkında da açıklamalarda bulundu.
MİLLETİMİZLE DAHA SIKI BAĞLAR KURACAĞIZ
Korona virüs tehdini sona erdiğinde kongre sürecine yeniden başlayacaklarını belirten Erdoğan, "7. Olağan Kongre sürecimizi,  kendimizi ve enerjimizi yenilemenin, milletimizle daha sıkı bağlar kurmanın vesilesi haline dönüştüreceğiz. Kovid 19 hastalığı sebebiyle ara verdiğimiz ilçe kongrelerine, tehdit ortadan kalkar kalkmaz yeniden başlayacağız. Kongre sürecimizi yetiştirebilirsek belirlediğimiz takvim dahilinde yürütür, yetişmeyecek olursak biraz öteleyebiliriz. Gelişmelere göre bunun kararını birlikte veririz. Önemli olan teşkilatlarımızın ilçeleri ve beldeleri, mahalle ve köy temsilcileri, sandık müşahitleri, tüm üyeleri ile birlikte tüm kadro ile ve en yüksek motivasyonla çalışmak. Milletimizin kapısını seçimden seçime çalanlardan asla olmadık, olmayacağız. Yılın 365 günü, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla milletimizin yanında olduğumuzu göstereceğiz. Sandık ortaya geldiğinde oyunu istemeye yüzümüz olsun. Bizim kültürümüzde, iyi dost iyi günde çağrıldığında kötü günde ise çağrılmadan gelendir. Bu anlayış üzerine kurulur bunun için vatandaşlarımızın bize gelmesini beklemeden biz onlara gitmeli,  gerçek bir dost olduğumuzu göstermeliyiz" dedi.
GÖNÜLLÜ KARANTİNAYA GİRİN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan gönüllü karanti altına girmelerini istedi. Erdoğan, "Milletimizden mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Tedbirlere riayeti en üst seviyeye çıkarmalıyız. Herkes kendisini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz" diye konuştu. 
ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA DA KISITLAMA GELEBİLİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ihtiyaç olduğunda şehir içi ulaşımda da kısıtlamaya gideceklerini belirterek, "Şimdilik şehirler arası ulaşımı kısıtladık. İhtiyaç halinde şehir içi ulaşımda da benzer uygulamayı devreye alabiliriz" ifadelerini kullandı. 
YARDIMLAR GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİDECEK
Yardım kampanyası hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kamu ve özel sektörde uzaktan çalışma sistemine geçtik. Alınan kararlardan etkilenen kesimler için çeşitli paketler hazırladık. Ayrıca bir yardım kampanyası başlattık. Burada toplanan paralar gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilerek dağıtılacaktır. Teşkilatlarımızın tamamını bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum