Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 2023 yılında yapılacağını, erken seçimin olmayacağını kaydetti. Erdoğan, erken seçimi sadece muhalefetin konuştuğunu sözlerine ekledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
11 Haziran 2020 - 09:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında gündemi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimler 2023 yılında yapılacak. Bu tartışmaları bir tarafa bırakın, önünüze bakın. Seçimi bir tek muhalefet konuşuyor” dedi.

TÜRKİYE’DE ÜRETİM DEVAM ETTİ

Pandemiden sonraki dönemi, Türkiye’nin fırsata dönüştüreceğine inandığını belirten Erdoğan “Türkiye bu süreçte, dünyanın üretim üssü hâline gelebilir. Çünkü bu dönemde birçok ülke üretim bantlarını durdurdu. Biz de ise üretim devam etti. Bunun için gerekli adımları atıp, bağlantıları da kuracağız” değerlendirmesini yaptı.

HERKES ÖNÜNE BAKSIN

Milletvekillerinin parti değiştirmesine yeni kurallar getirilmesi başta olmak üzere, seçim mevzuatında yapılacak değişikliklerin belirlenmesi için kurulan komisyonun çalışmalara başladığını hatırlatan Erdoğan, erken seçim tartışmalarına da tepki gösterdi. Erdoğan, “Erken seçim filan yok. Seçimler 2023 yılında yapılacak. Herkes ona göre önüne baksın. Erken seçimi bir tek muhalefet konuşuyor” dedi.

TURİZM İÇİN LİDERLE GÖRÜŞTÜ

Durma noktasına gelen turizm sektörünün canlanması için liderlerle görüşmesini sürdürdüğünü belirten Erdoğan, Vladimir Putin, Angela Merkel ve Boris Johnson’la bu konuda görüşmeler yaptığını, önümüzdeki günlerde Merkel’le yeniden görüşeceğini kaydetti.

NASIL SERBEST KALIR?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da eski erkek arkadaşı tarafından önce darp edilen, ardından bıçaklı saldırıya uğrayan hemşirenin durumunu gündeme getiren Erdoğan “Bu kişi darp ediyor ama serbest kalıyor. Sonra gidip bıçaklı saldırıda bulunuyor. Bu nasıl serbest kalabilir? Tutuklanması lazım” dedi. Bunun üzerine Soylu, saldırıda bulunan kişinin daha sonra tutuklandığı bilgisini verdi. Cumhurbaşkanın gündeme getirdiği olay, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşanmıştı. Hemşire Ceylan G. eski sevgilisi Nazır İ. tarafından darp edilmiş, ancak adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Ceylan G. bu defa da Nezir İ’nin bıçaklı saldırısına uğramıştı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum