Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EHLİYET VE TRAFİK CEZA AFFI MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  trafik ceza aflarını düzenleyeceklerini söylerken 10 bine yakın ehliyetin iade edileceğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EHLİYET VE TRAFİK CEZA AFFI MÜJDESİ
23 Ocak 2023 - 20:14
Reklam
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bir araya gelen Kabine toplantısı, saat 15.15'te başladı. Yaklaşık 3 saat 30 dakika süren Kabine toplantısında Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması, genel seçimlerin tarihi, terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler ele alındı. Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde gündemde olan trafik ceza affı konusuna değindi.

Erdoğan şöyle konuştu:

10 bin ehliyet iade edilecek

"Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum."
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum