Reklam

CHP'lilerden Pir Sultan Abdal Derneği'ne ziyaret

SAMSUN HABER - Samsun'da, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Füsun Sökmez, beraberinde Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu ve bir grup partili kadın ile birlikte Pir Sultan Abdal Derneği'ni ziyaret etti

 CHP'lilerden Pir Sultan Abdal Derneği'ne ziyaret
25 Kasım 2020 - 17:32 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 13:47

SAMSUN HABER - Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kadın Kolları MYK Üyesi Füsun Sökmez, beraberinde Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, Atakum Kadın Kolları Başkanı Emine Kandemir ve partili bir grup kadın ile birlikte Kadınlar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi'ni ziyaret etti. Bir dizi ziyaret için Samsun'da bulunan Füsun Sökmez ve beraberindekilerinden oluşan CHP heyetini, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi'nde Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş karşıladı. Ermiş, CHP'li kadınları derneklerinde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN ÖNEMİ
Cem Sultan Ermiş, ziyarette yaptığı konuşmaya, "Kadınlar özgürleşirse toplumda özgürleşir" sözleriyle başladı. Ermiş ayrıca, "Büyük Önder Atatürk'ün Türk kadınının özgürleşmesi için uygulamaya soktuğu haklar maalesef bugün gerileştirilmiştir. Kadına şiddet her geçen gün artmaktadır. Erkek şiddetine uğradığı günlerde kadınların örgütlenmesi çok önemli. Bu nedenledir ki İstanbul Sözleşmesi çok önemlidir. İstanbul Sözleşmesi yaşatır" dedi.

KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN
CHP Kadın Kolları MYK üyesi Füsun Sökmez ise Pir Sultan Abdal Derneği'nde olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın selamlarını iletti. Sökmez, "CHP olarak toplumun tüm bileşenleri ile hareket ederek son zamanlarda yaygınlaşan kadın cinayetlerinin önlenmesi için ortak çalışma yapıyoruz. İstanbul Sözleşmesi kadınlar için bir umuttur. Buna karşın ne acıdır ki mevcut iktidarın 18 yıllık süresinde kadınlar için yaptıkları tek olumlu şey olan İstanbul Sözleşmesi'ne bile ortaçağ kafalı gerici gruplar karşı çıkıyor" diye konuştu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum