Reklam

Cemiyet'ten Dünya Gazeteciler Günü mesajı

SAMSUN HABER - Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Gazetecilik mesleği ve gazeteciler, demokrasinin, fikir ve düşünce hürriyetinin sarsılmaz temeli olmaya devam edecektir" dedi

Cemiyet'ten Dünya Gazeteciler Günü mesajı
21 Ekim 2021 - 13:41
SAMSUN HABER - Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Mesajında, gazetecilik mesleğinin önemine dikkati çeken Çakır, "Gazeteciler, demokrasinin sarsılmaz temeli olmayı sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

MİLLETİN VİCDANIN SESİ
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gazetecilerin, kamuoyunu bilgilendirmek adına, doğru, tarafsız, objektif haber verebilmek için büyük bir mücadele içerisinde görevlerini yaptıklarını belirten Yusuf Ziya Çakır, "Meslektaşlarımız, dün olduğu gibi bugün de milletin vicdanına ses olmayı sürdürmektedir. Gazetecilik mesleği ve gazeteciler, demokrasinin, fikir ve düşünce hürriyetinin sarsılmaz temeli olmaya devam edecektir. 
Kamuoyunu doğru ve hızlı şekilde bilgilendiren, ilkeli ve dürüst gazeteciliği kendine ilke edinmiş, 
toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek emek veren, fedakarca çalışarak gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeticiler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum