Reklam

ÇARŞAMBA'YA BEYZBOL VE SOFTBOL SAHASI

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Türkiye4de bir ilki gerçekleştireceklerini belirterek, “Türkiye’ de ilk olacak olan Beyzbol ve Softbol sahalarını kurarak sadece Çarşamba’da değil Türkiye’de de farklı spor dallarının gelişmesini sağlayacağız ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapma fırsatı yakalayacağız” dedi.

ÇARŞAMBA'YA BEYZBOL VE SOFTBOL SAHASI
09 Haziran 2019 - 13:26

TÜRKİYE’DE İLK ÇARŞAMBA’DA OLACAK

Dünya Beyzbol Softbol Konfederasyonu’nun (WBSC) daveti üzerine İtalya'nın Bolonya kentine Beyzbol ve Softbol saha incelemesi için giden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan ve beraberindeki heyet, Türkiye’de ilk Çarşamba’da kurulacak olan Beyzbol ve Softbol sahaları için görüşmelerde bulundular.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve beraberindeki heyet Dünya Beyzbol Softbol Konfederasyonu ve Uluslararası Beyzbol Federasyonu Başkanı Riccardo Fraccari ve Avrupa Beyzbol Federasyonu Başkanı Didier Seminet’i ziyaret ederek Çarşamba’da yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Doğan ziyareti sırasında Çarşamba ile özdeşleşmiş olan Çarşamba ayakkabısı, sekiz köşe kasket ve kıvratma hediye etti.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Bu ziyarette Çarşamba’da saha düzenleme çalışmaları ve inşasına başlanan Beyzbol ve Softbol sahaları için teknik destek alarak, saha incelemesi yaptık. Ziyaretimiz sırasında İtalyan mühendisler ile de bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk. Dünya Beyzbol Softbol Konfederasyonu Başkanı Riccardo Fraccari ve Avrupa Beyzbol Federasyonu Başkanı Didier Seminet ile yapılan toplantıda Çarşamba'da yapılmış olan çalışmalar hakkında bilgi verilip, projelerimizi sunduk. Türkiye’ de ilk olacak olan Beyzbol ve Softbol sahalarını kurarak sadece Çarşamba’da değil Türkiye’de de farklı spor dallarının gelişmesini sağlayacağız ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapma fırsatı yakalayacağız” dedi.

Yapılan çalışmaları inceleyen Dünya Beyzbol Softbol Konfederasyonu ve Uluslararası Beyzbol Federasyonu başkanı Riccardo Fraccari, "Tesis bitip, sahalar hazır olduktan sonra hem Beyzbol hem de Softbol'un Uluslararası turnuvalarına Çarşamba’nın da ev sahipliği yapıp, çok güzel işler çıkacağına inanıyorum." şeklinde ifade etti.

Çarşamba'daki devam eden çalışmalar için Temmuz ayında İtalyan mühendisler saha incelemesi ve teknik bilgi desteği için Çarşamba'yı ziyaret edecekler.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum