Reklam

Canik'te temizlik seferberliği

Canik Belediyesi ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projesiyle mahallerde temizlik seferberliği başattı. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Mahallelerimizde başlattığımız temizlik çalışmalarıyla farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi

Canik'te temizlik seferberliği
27 Eylül 2019 - 16:37

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi tarafından temiz bir çevre oluşturmak ve çevreye olan duyarlılığı artırmak maksadıyla geniş çaplı bir temizlik seferberliği başlatıldı. İlk olarak 200 Evler ve Yavuz Selim Mahalleri’nde başlayan çalışmayla, Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü adeta mahalleye çıkarma yaptı. Canik İlçesi’ndeki tüm merkez mahallerde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla vatandaşlarda çevre bilincinin oluşturulması amaçlanıyor. 
MAHALLE HALKI BİLGİLENDİRİLİYOR
Temizlik için mahalleye gelen ekip tarafından öncelikle mahalle halkına en etkili temizliğin kirletmemek olduğu ve çocukların daha temiz daha sağlıklı ortamda yaşamaları gerektiği hatırlatılarak gerekli bilgilendirmeler yapılıyor. Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla yol ve kaldırımlar süpürülüyor, otlar temizleniyor, yollar yıkanıyor ve çöpler toplanıyor. 
ÇOCUKLAR İÇİN TEMİZ ÇEVRE
En etkili temizliğin kirletmemek olduğunu kaydeden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bu şehir bizim evimiz. Sokağımızı evimiz kadar temiz tutmak durumundayız. Caddelerimizden, parklarımıza, sokak aralarımıza varıncaya kadar her yer tertemiz olmalı. Bu noktada bu kampanya ile birlikte temizlik seferberliğini başlattık. Öncelikle mahalle halkımız bilgilendiriliyor. Sonrasında gönüllü olarak bizlere destek vermek isteyen vatandaşlarımız ekiplerimize yardımcı oluyorlar. Bu şekilde topyekün bir genel temizlik yapılıyor. İnsanlarımızın daha sıhhatli ortamlarda yaşamaları için, çocuklarımızın temiz bir çevrede büyümeleri için hep birlikte temiz tutalım ve hep birlikte temizleyelim. Zira en etkili temizlik kirletmemektir. Şu anda 200 Evler ve Yavuz Selim Mahallemizde başlattığımız bu çalışma, diğer mahallelerimizde de devam edecek. İnsanlarımızı hem bilinçlendireceğiz hem de bu çalışmanın içerisine katmaya çalışacağız. Bu şekliyle bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum