Reklam

Canik'te Dua Buluşması

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, vatandaşları, ‘Kadir Gecesi Dua Buluşması-Seccadenle Gel’ özel programına davet etti. Sandıkçı, “Gecelerin sultanı Kadir Gecesi vesilesiyle Kuran-ı Kerim-i anlamaya çalışalım” dedi

Canik'te Dua Buluşması
30 Mayıs 2019 - 16:40

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi ile Canik İlçe Müftülüğü’nün her yıl birlikte düzenlediği Kadir Gecesi özel programı bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi meydanında gerçekleştirilecek. Yatsı namazı ve teravih namazının kılınmasıyla başlayacak olan programda Canik’in önde gelen hocaları ve Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışması Türkiye birincisi Hafız Mustafa Özyılmaz ile yine Türkiye birincisi çocuk hafız Mustafa Öztürk Kuran-ı Kerim tilavetleri gerçekleştirecek. İl murakıbı Muzaffer Şencan’ın sunumuyla gerçekleştirilecek olan programın sonunda Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi, meydanı dolduracak olan vatandaşlar ile duada bulunacak. Bu özel gece Peygamber Efendimiz’in Sakal-ı Şerifi’nin ziyarete açılmasıyla taçlanacak.

VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 31 Mayıs Cuma gecesi Adnan Menderes Demokrasi meydanında gerçekleştirilecek olan “Kadir Gecesi Dua Buluşması-Seccadenle Gel” özel programına vatandaşları davet etti.

KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Sandıkçı,  “Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve vecdin doruğa ulaştığı   Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Zaman ve mekanlar; kendilerinde meydana gelen önemli olaylarla değer kazanırlar. Kadir Gecesi’ni bu derece değerli kılan en önemli sebep de Kur’an-ı Kerîm’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur’an-ı Kerîm’in nüzulü ve Peygamberimizin insanlığa son peygamber olarak gönderilmesi, dünya tarihinin en önemli hadisesidir. Kur’an ölçülerinde ve Rasûlüllah’ı tanıyarak, onların öngördüğü fazilet ilkeleri doğrultusunda bir İslam hayatı için Kuran-ı Kerimi tanımak, okumak ve anlamak gerekiyor” diye konuştu.

BİN AYDAN DAHA DEĞERLİ

Sandıkçı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bin aydan daha değerli olan gecelerin sultanı Kadir Gecesi vesilesi ile Kuran-ı Kerim-i tanımaya ve anlamaya çalışalım. Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı ve tövbe kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek gecede, Cenabı Allah'tan tüm İslam âleminin, bu gecenin hürmetine huzura, barışa ve mutluluğa ulaşmasını dilerim. Bu vesile ile 31 Mayıs Cuma gecesinde, belediyemiz önündeki Adnan Menderes Demokrasi meydanında şehrimizin değeri olan hocalarımızın Kuran-ı Kerim tilavetleri gerçekleştireceği ve yine aynı yerde Teravih namazı kılacağımız, akabinde Sakalı Şerif ziyaretiyle taçlanacak Kadir Gecesi Özel Programımıza sizleri davet ediyor hürmet ve muhabbet sunuyorum.”

                                                                                                      

    YORUMLAR

    • 0 Yorum