Reklam

Binanıza estetik, prestij ve değer kazandırmak artık sizin elinizde! Peki ama nasıl?

Binanıza estetik, prestij ve değer kazandırmak artık sizin elinizde! Peki ama nasıl? Binanıza yeni bir görünüm, estetik, prestij ve değer mi katmak istiyorsunuz? O zaman bu haberi okumalısınız.

Binanıza estetik, prestij ve değer kazandırmak artık sizin elinizde! Peki ama nasıl?
18 Ekim 2014 - 11:44

Gelişen ve değişen dünyanın geldiği aşamada tercih edilmeye başlanılan modern yapılar olmasaydı 7 milyar nüfuslu dünyanın barınma ihtiyacı karşılanamazdı. Artık; enerji tasarrufu için yalıtımlı yapıların konuşulduğu, çevreci malzemelerin kullanılarak doğal yaşamın korunduğu, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerle inşa edilmiş binaların tercih edildiği yepyeni bir dönemde yaşıyoruz.İçinde yaşadığımız dönemi, sadece üç kelime anlatmak istesek; estetik, prestij ve değer tanımlamaları yeterli gelecektir. Bu dönemde, dış cephe malzemesi olarak da alüminyum kompozit malzemeler öne çıkmaya başladı.

NEDİR BU ALÜMİNYUM KOMPOZİT?

Alüminyum kompozit malzemeler, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı buluyor ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam ediyor. İleri teknoloji ile üretilen bu malzemeler; modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen yapı elemanları olarak adlandırılıyor. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı oluyor. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği, alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getiriyor.

MODERN MİMARİDE TERCİH EDİLİYOR

Alüminyum kompozit paneller; her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda ve çevre dostu (non-toxic) polietilenden oluşan; dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen; taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan ve modern mimaride sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesi olarak tanımlanabilir.

BİNALARA SICAK VE MODERN GÖRÜNÜMLER

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz, Metalbond ve Eurametal dış cephe kompozitlerinin yetkili satıcısı olan HAKEL Reklam Ambalaj İnş. Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Esat Kasap; "Binaların kaplanmasında taş veya beton gibi malzemeler yerine alüminyum kompozit panellerinin kullanılması binalara sıcak ve modern görünümler kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değeri artıyor. Eski binalar da alüminyum kompozit paneller ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor" diye konuşuyor.

ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL ÖZELLİKLERİ

Peki, alüminyum kompozit panellerin özellikleri neler? Esat Kasap bu konuda da şunları söylüyor: "Birincisi, Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Aynı zamanda, ısı yalıtımı ve ses geçirmezlik sağlarlar. Bu paneller çevreci ve yüzde 100 geri dönüşüm özelliğine sahiptir. İşlenmesi, bakımı ve temizliği kolaydır. Titreşim emme özelliğine sahiptirler ve korozyona karşı da dayanıklıdırlar. Yine bu malzemeler; düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Doğa şartlarına karşı kapladığı alanı korurlar ve geniş renk seçeneğine sahiptirler."

DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN:Alüminyum kompozit panel tercihinde bulunacak olan tüm müşterilere hizmet vermekten memnun olacaklarını ifade eden HAKEL Reklam ve Ambalaj Sanayi Yetkilisi Esat Kasap'tan daha detaylı bilgi almak için; 0532 503 15 18 telefonla kendisine ulaşmak mümkün.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum