Reklam

Binali Yıldırım'dan Mısır'daki terör saldırısına ilişkin açıklama 

Başbakan Binali Yıldırım, Mısır'da dün yaşanan terör saldırısını kınayarak, "Cuma namazında ibadet edilirken insanların üzerine bombaları, kurşunları yağdırmak ne insanlığa ne de İslamiyete sığar" dedi.

Binali Yıldırım'dan Mısır'daki terör saldırısına ilişkin açıklama 
25 Kasım 2017 - 14:56

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Şişli'deki Grand Cevahir Otel'de, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması" programına katıldı. Programa Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, dün Mısır'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle Mısır halkına başsağlığı dileyerek, "Cuma namazında ibadet edilirken insanların üzerine bombaları, kurşunları yağdırmak ne insanlığa ne de İslamiyete sığar. Türk milletinin duası ve desteği kardeşlerimizle beraber" dedi. 

160 ülkeye yayılmış 150 bin civarında Türkiye mezunu olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bölgesel ve uluslararası gelişmeler açısından son derece hassas ve çalkantılı bir dönem geçiriyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesi diğer ülkelerdeki olaylardan, gelişmelerden kendini ayrı tutamaz. Yaşanan olaylara gözümüzü kapatamayız. Kulaklarımızı kapatamayız. Sonuçları eninde sonunda geliyor sizi de buluyor. Sizi de etkiliyor. Suriye'deki ve Irak'taki gelişmeler, iç savaşlar, istikrarsızlık, dünyayı saran terör belası bunun en somut örnekleri. Bugün dünyada mülteci konumunda bulunanların sayısı 55 milyonu geçti. Dünyada bu nüfus sahip ülke sayısı sadece 25. Demek ki dünyanın 26'ncı büyük ülkesi mülteciler ülkesi. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Bu dünya, dünyada yaşayan milyarlarca insanı mutlu etmiyor. Geleceği için umut vermiyor. Dünyayı yönetenler çok daha fazla sorumluluk almak, sorunları çözmek için rekabeti bir yana bırakıp, işbirliğine önem vermeliler. Dünyanın arzuladığı, özlediği, kardeşlik, barış ve hoşgörü pencereleri Türkiye'den açılıyor. Adeta insanlığa nefes sağlıyor" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum