Reklam

Başkan Topaloğlu: Gazetecilik saygın bir meslektir

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Ayrımcılık yapmadan, doğru, ilkeli, objektif görev anlayışıyla yapılan gazetecilik mesleğinin son derece saygın olması gerektiği açıktır” dedi

 Başkan Topaloğlu: Gazetecilik saygın bir meslektir
09 Ocak 2020 - 17:36

SAMSUN HABER - 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Topaloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
BİZLERE FAYDA SAĞLIYORLAR
Gazetecilik mesleği mensuplarının ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sebebiyle, 10 Ocak 1961 tarihinden itibaren kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü” nün 59. yılındayız. Basın emekçileri açısından son derece anlamlı olan bu gün vesilesiyle, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Ön yargısız bir şekilde, tarafsızlık ilkesi çerçevesinde, araştırıcı bir merak ve sorgulayıcı bir yöntem ile olaylardan haberdar olmamızı sağlayan gazeteciliğin, teknolojik gelişmeyle birlikte fonksiyonlarını çeşitlendirip, değişen şartlara adapte olmak suretiyle önemini koruyacağına inanıyorum. Ayrımcılık yapmadan, doğru, ilkeli, objektif görev anlayışıyla yapılan bu güzide mesleğin son derece saygın olması gerektiği açıktır. Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını kamuoyuna aktararak olaylardan bilgi sahibi olmamızı sağlayan basın mensuplarının yorum ve görüşleri, çalışmalarımızda bizlere önemli faydalar sağlamaktadır. Hayattan haberdar olmamız gayesiyle aziz milletimizin müşterek sesi olarak görevlerini ifa eden yazılı ve görsel basının tüm mensuplarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, basın camiasına huzurlu, mutlu günler ve başarılar temenni ediyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum