Reklam

Başkan Sandıkçı'dan 19 Mayıs mesajı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere hitaben bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan İbrahim Sandıkçı, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Reklam
Başkan Sandıkçı'dan 19 Mayıs mesajı
19 Mayıs 2022 - 15:52
Samsun Haber - “Geleceğimizin teminatı Sevgili Gençler,

Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olarak 19 Mayıs 1919 yılında Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Samsun’da başlayan ve dillere destan bir zaferle sonuçlanan bu kutlu yürüyüşün 103. yıl dönümünü aynı heyecan ve coşku içerisinde kutluyoruz.

Tarih göstermiştir ki, en zor şartlarda bile omuz omuza vererek kenetlenebilen aziz milletimiz, yedi düvelin çağlar boyunca süregelen kötü emelleri karşısında pes etmemiş, yılgınlık göstermemiş ve her türlü yokluğa rağmen canı pahasına direnmesini bilmiştir. Atalarımızın 103 yıl önce sergilemiş olduğu bu birlik ve beraberlik bilincine erişmiş gençlerimiz sayesinde hiçbir şer güç, milletimiz üzerinde sürdürdüğü emellerine ulaşamayacak ve devletimiz Allah’ın izniyle kıyamete kadar payidar olacaktır.

Gelecekte ülkemizin tarımdan sanayiye, sanattan eğitime, bilimden güvenliğe, spordan sağlığa kadar faaliyet gösterdiği tüm alanlarda söz sahibi olacaklar bugünün gençleri, yani sizlersiniz. Tüm kurum ve kuruluşlarıyla bu ülkenin yönetimi yarın sizlere emanet edilecek ve geleceğimiz sizlerin elinde şekillenecektir.

Siz gençlere düşen görev, zamanı ve elinizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirip çalışmak; bilgiye ulaşmak; bu bilgiyi beceriye dönüştürerek geleceğe yön verecek değerler, ürünler ortaya koymaktır. Bunun için tek yol, okumak, araştırmak, gayret etmek, kendinizi her alanda yetiştirerek donanımlı hale gelmektir. Bugünün idarecileri olan bizlere düşen görev ise ülkemizin geleceğine yön verecek siz gençlerin en güzel şekilde yetişmesine katkı sağlamak ve sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Canik Belediyesi olarak bizler, gençlerimize her türlü desteği sağlamaya özen gösteriyoruz. Siz gençlerimize yönelik eğitim, kültür, bilim, sanat ve spor alanlarında projeler üreterek gelecek adına kendinizi daha iyi keşfetmenize katkı sağlamaya gayret ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum