Reklam

Başkan Kılıç'tan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayımlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Aziz milletimizin dünya demokrasi tarihine kanıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecektir” dedi

Başkan Kılıç'tan 15 Temmuz mesajı
13 Temmuz 2019 - 11:27

SAMSUN HABER - Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Darbe kalkışması duyulduğu andan itibaren demokrasi adına duruş sergileyen Türk halkına şükranlarını sunan Başkan Ali Kılıç, “Bu coğrafyanın insanları 7'den 70'e birlik ve beraberlik içerisinde olarak ülkemizi geleceğe taşımak için kanlarıyla iradelerini ortaya koydu” diye konuştu.
MİLLİ DİRENİŞ DESTANI
Başkan Kılıç, mesajında şunları kaydetti: “Üzerinde sere serpe gezindiğimiz toprağın her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanın şehit kanıyla vatanlaştırılmıştır. Ümmeti İslam bugünlere nice şehitler vererek gelmiştir. Aziz milletimizin dünya demokrasi tarihine kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir. Bu karanlık gece milletimizin tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Darbecilerin ihanet planını ters yüz eden aziz milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren milletimiz, bugünü hafızalara 'milli direniş destanı' olarak kazımayı başarmıştır. Bu vesile ile hain kalkışma gecesi canını vatanı için siper ederek hainlere geçit vermeyen şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı dilerken Gazilerimize ise hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum. Allah daima milletimizin yar ve yardımcısı olsun.
MİLLETÇE MEYDANLARDA OLACAĞIZ
15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle bu pazartesi günü tüm Türkiye'de milletçe meydanlarda olacağız. Bütün Terme sakinlerini Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Millî İrade Meydanı’ndaki anma törenine bekliyorum”.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum