Başkan Çakmak'tan  Sağlık-Sen'e tuzluk benzetmesi

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, banka promosyon görüşmelerinde Sağlık-Sen'in sessiz kaldığını iddia ederek "Kendileri masada tuzluk formunda kalmışlardır" dedi

 Başkan Çakmak'tan  Sağlık-Sen'e tuzluk benzetmesi
22 Ekim 2019 - 17:19

SAMSUN HABER - Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, bugün gerçekleştirilen promosyon ihalesi ile tüm sağlık kurumu çalışanlarının kişi başına 6 bin 50 TL promosyon alacaklarını açıkladı. Özel bir banka ile anlaştıklarını belirten Çakmak, promosyon görüşmeleri sırasında Sağlık-Sen'in sessiz kalıp memurun hakkını korumadığını öne sürerek, tepki gösterdi.

SUS PUS OLDULAR
Çakmak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Bugün gerçekleşen Promosyon İhalesi ile tüm sağlık kurumlarında çalışanların kişi başı 6050 TL promosyon alacakları belirlenmiştir. 
Özellikle bankanın yöneticilerini ve İl Sağlık Müdürlüğü'nde ihale sürecini yönetenlere teşekkür ediyoruz. Bilhassa bankalar bir rekabete girerek çalışanın yüksek miktarda promosyon parası almasına katkı sunmuşlardır. Bu promosyon parası yetkili sendikaca toplu sözleşmede maaş ve diğer gelirleri adeta yok edilen, eritilenlerin açtıkları zararları ufak bir nebze de olsa telafi edecektir. Biz ihalenin yapıldığı toplantıyı yerinde canlı olarak takip ettik. Ne yazık ki Malum-Sen çalışan adına burada da hiç sesini çıkarmayıp sus pus olup beklemiştir. Tıpkı toplu sözleşmedeki gibi ne verilirse onu alma gibi bir tarza bürünmüştür."

TUZLUK FORMUNDA KALDILAR
Çakmak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Allah’tan bankalar birbirleri ile bir rekabete girişmişlerdir ve 2 Bin TL başlayan arttırma ihale 6050 TL ile tamamlamaları sağlanmıştır.
İhale toplantısı böyle bir süreçle sonlanmışken kalkıp kazandık demeleri ise abestle iştigaldir. Kendileri sadece masada bulunmuşlardır ama masada tuzluk formunda kalmışlardır. Sağlıklı bir masada da bir işe de yaramamışlardır. Kendilerinin yetkili olduğu masa toplu sözleşme masası idi ve imza hakları vardı. Ne yaptılar bir tane bile sağlık çalışanlarına kazanım elde edemeden masadan kalktılar gittiler. Sendikalarının ne ile konuşulduğunu cümle alem biliyor. Sağlık-Sen yazınca internette neler çıkıyor herkes çok iyi gözüküyor. Kendilerini düşünenlerin başkaları için bir şey yapması imkansızdır. Konu ve yaşananları tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan arkadaşların takdirlerine sunuyorum. Promosyon paraları tekrardan hayırlı olsun diyorum.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum