Reklam

Başkan Çakmak:  Sağlıkçılara  ilave ek  ödemeleri yapılmıyor

SAMSUN HABER - Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise kasım ayından bu yana  ilave ek ödemeler ödenmemektedir.   inisiyatife bağlı olan ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir" dedi

 Başkan Çakmak:  Sağlıkçılara  ilave ek  ödemeleri yapılmıyor
13 Ocak 2021 - 16:37

SAMSUN HABER - Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarına ödenen ilave ek ödemeler hakkında açıklama yaptı. Çakmak, üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise kasım ayından bu yana  ilave ek ödemelerin ödenmediğini kaydetti.
İLAVE EK ÖDEMELERDEKİ SORUNLAR BİTMİYOR
İlave ek ödeme yerine maaşa zam yapılması gerektiğini belirten Çakmak, "Adaleti sağlamanın, problemleri ortadan kaldırmanın ve hakça bir paylaşım yapmanın da tek yolunun  budur. Yaşanan gelişmelerde haklılığımızı göstermektedir.  Çünkü covid-19 salgını kapsamında ortaya çıkarılan ama sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olan adı tavandan kendi yavandan ilave ek ödemelerdeki sorunlar bir türlü bitmemektedir. Üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise Kasım ayından bu yana ilave ek ödemeler ödenmemektedir.   Süreye, idarecinin inisiyatifine çeşitli şartlara ve onaylara bağlı olan ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir. Her ne kadar üniversite hastaneleri için kısa bir süre sonra ödemelerin yapılacağı ifade edilmişse de, Sağlık Bakanlığı ile ilgili yönetmelik ancak bugün yayınlanmış olsa da bu gecikmenin bize göre bir izahı yoktur" diye konuştu.
BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ 
Çakmak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Adı bürokrasi, gecikme veya onay bekleme her ne olursa olsun salgınla kahramanca mücadele eden ve bu uğurda hayatını ortaya koyan sağlık çalışanlarına yapılan bu muamele izandan da uzaktır. Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının memnun olmadığı bir ödemede bile böylesine gecikme yaşanıyorsa söylenecek daha fazla sözde kalmamıştır.  Sağlık çalışanları için esnek mesaiyi uygulamamada, izinleri iptal etmede çok hızlı davranan bürokrasi ve karar vericilerin çalışanların hakları içinde aynı hız seviyesine ulaşmalarını bekliyoruz.  İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz.  2021 yılı sağlık çalışanları yılı olduğuna göre bunun gereğini yapmalarını karar vericilerden bekliyoruz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum