Reklam

Başkan Akgül: Borçların ertelenmesi için çalışmalar sürüyor

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, sel felaketi nedeni ile çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarının ertelenmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti

Başkan Akgül: Borçların ertelenmesi için çalışmalar sürüyor
24 Ekim 2019 - 12:46

SAMSUN HABER - Salıpazarı ve Terme İlçeleri'nde ağustos ayında yaşanan sel felaketinde, tarım arazileri sular altında kalmış, özellikle fındık üreticileri mağdur olmuştu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

RAPORLAR BAKANLIKTA
Başkan Akgül yaptığı açıklamada: “Salıpazarı ve Terme ilçeleri “Genel hayata etkili” kararı ile felakette zarar gören vatandaşlarımız afetzede sayılmıştır. Felaketten hemen sonra hasar tespit çalışmaları yapılmış, hazırlanan raporlar ilgili bakanlıklara gönderilmiştir. En önemli konumuz çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarının faizsiz olarak bir yıl veya daha fazla süreyle ertelenmesidir. Konuyu Terme Belediye Başkanımız Ali Kılıç’la yaptığımız Ankara temaslarında Samsun Milletvekillerimize ilettik" dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ
Konunun takipçisi olduklarını sözlerine ekleyen Akgül, "Borçların  ertelenmesi için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gerekiyor. Malumunuz son Barış Pınarı Harekatı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın programı yoğun. O nedenle erteleme biraz gecikti. Ancak konunun takipçisiyiz. Bu gün yarın yeniden Ankara’ya giderek gerekli girişimlerde bulunacağız. Önemli olan çiftçilerimizin bu borçlarının faizsiz olarak ertelenmesidir. Zaten kamuoyunda da böyle bir beklenti var. İnşallah bu hafta içinde de bu konu çözülür ve çiftçilerimiz rahat etmiş olur" diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum