Reklam

Bakan Selçuk Samsun'daki o okulun pansiyonu için söz verdi

SAMSUN HABER - İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Tekkeköy Nedime Serap Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin pansiyonlarının ihtiyaçları olduğunu söyleyen Usta, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan iyileştirme sözü aldı

Bakan Selçuk Samsun'daki o okulun pansiyonu için söz verdi
04 Kasım 2020 - 12:07

SAMSUN HABER - İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Millî Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerine konuştu. Komisyon toplantısında Samsun Tekkeköy Nedime Serap Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin pansiyonlarının ihtiyaçları olduğunu söyleyen Usta, Milli Eğitim Bakanı’ndan iyileştirme sözü aldı.

BAKAN SELÇUK ONARIM SÖZÜ VERDİ
Usta’nın, Türkiye’de sınırlı sayıda bulanan denizcilik meslek liselerinden birinin Samsun’da olduğunu ve okulun pansiyonlarının yetersiz ve bakımsız olduğunu, atölyelerinin son derece eski olduğunu söylemesi üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Samsun Tekkeköy Nedime Serap Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin pansiyonlarının ihtiyaçları olduğu söyleniyor. Arkadaşlarımla da görüştüm, gerçekten bazı ihtiyaçları var; bunları da en kısa zamanda tamamlayacağız’’ diyerek sorunun çözüleceğini sözünü verdi.

EĞİTİM, BETON POLİTİKALARIYLA HALLEDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Usta  ise, ‘’Sayın Bakan, siz de çok iyi biliyorsunuz ki OECD'de ülkeler arasında yapılan bir kısım çalışmalarda eğitimin niteliği ile büyüme arasında ilişki bulunuyor fakat nicelik ile büyüme arasında herhangi bir ilişki bulunmuyor, ilişki kopuk. Hükûmetlerinize karşı şu temel eleştiriyi yapmak durumundayız. Ülkede temel iktisat anlayışı, beton ve inşaat olduğu için eğitim de inşaat politikalarıyla, beton politikalarıyla halledilmeye çalışıldı fakat bu maalesef sonuç vermedi’’ dedi.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum