Reklam

Bakan Koca: Aşı uygulaması yarın başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun acil kullanım onayını verdiğini ve aşının yarın uygulanacağını açıkladı. Bakan Koca Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından  CoronaVac aşısını oldu

Bakan Koca: Aşı uygulaması yarın başlıyor
13 Ocak 2021 - 21:17

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplatısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun acil kullanım onayını verdiğini belirtti ve daha sonra aşı oldu.
Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bugün akşam saatlerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz aşının acil kullanım onayını verdiğini duymuştur. Gece gündüz demeden ve güvenlik esaslarından ödün vermeden titizlikle çalışan sağlık personelimize, bağımsız komite üyesi bilim insanlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum aşının kullanıma başlayabilmesi için çok emek verdiler. Yarından itibaren tüm Türkiye'de sağlık çalışanlarımızın aşılanması başlayacaktır. Aşılar 81 ilimizin Halk Sağlığı depolarına teslim edilmiştir. Vatandaşlarımız aşılama programının seyrini web sayfamız üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması da mümkün değildir. Aşının, adalet ile dağıtılacağını bilim kurulunun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacağından emin olabilirsiniz" dedi.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum