Reklam

Bakan Albayrak: Yeni bir döneme giriyoruz

SAMSUN HABER - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) hedefleri kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme girildiğini ifade etti.

Bakan Albayrak: Yeni bir döneme giriyoruz
15 Ekim 2020 - 10:37

SAMSUN HABER - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 1-13 Ekim dönemindeki dış ticaret rakamlarını değerlendirdi. 
GÜÇLÜ EKONOMİ VURGUSU
Bakan Albayrak yaptığı paylaşımda, “YEP hedeflerimiz kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme giriyoruz. Ekim ayında 13 günde ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 92,1'e çıkarken altın hariç bu rakam yüzde 101,8. Güçlü bir ekonomi için bu oranları daha da yukarı taşıyacağız" ifadelerini kullandı. 

İHRACAT RAKAMLARINI DA PAYLAŞTI
Bakan Albayrak, ayrıca 1-13 Ekim'de yapılan ihracat ve ithalat rakamlarını paylaştı. Buna göre, Türkiye 1-13 Ekim'de 6 milyar 909 milyon dolarlık ihracat, 7 milyar 501 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Söz konusu dönemde altın hariç ihracat tutarı 6 milyar 720 milyon doları, ithalat ise 6 milyar 600 milyon doları buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum