Reklam
Reklam
Reklam

Bakan, 2. sınıfların yüz yüze eğitimi için güzel haberi verdi

Sağlık Bakanı Koca vaka artış hızının kontrol altına alındığını açıklamasının ardından, Milli Eğitim Bakanı Selçuk 2. sınıfları okula almak için çalışmaların başladığını söyledi.

Bakan, 2. sınıfların yüz yüze eğitimi için güzel haberi verdi
27 Eylül 2020 - 09:16
Reklam
Reklam

Koronavirüs salgını nedeniyle 21 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıfların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlaması sonrası gözler diğer sınıflara, lise ve ortaokulların ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağına çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuyla ilgili olarak şu an 2. sınıfları okula almak için çalışmaları olduğunu belirtti.

Diğer sınıfların okula dönebilmesi içinse 3 haftalık değerlendirmenin göz önünde bulundurulacak. Bilindiği gibi dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka artış hızının kontrol altına alındığını belirtmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Selçuk diğer sınıfların ne zaman okula başlayacağı ile ilgili şunları söyledi:"Okuma yazma sürecinde okuma bayramı diye bir şey var. Bu Mart'tan sonra çocuklar hazır olur. Daha sonra yıl sonuna doğru eğlenceli bir şekilde çalışma yapılır. Bu çocuklarımız işin temelini aldılar. Fakat eksik kaldıkları yerlerde bu çocuklarımızı ilk önce yüz yüze eğitime almak istiyoruz. 2. sınıfları okula almak için çalışmamız var.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum