BAHÇELİ: MHP SOYLU'NUN İSTİFASININ KABUL EDİLMEMESİNDEN MEMNUNDUR

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmemesinden son derece memnun olduğunu açıkladı.

BAHÇELİ: MHP SOYLU'NUN İSTİFASININ KABUL EDİLMEMESİNDEN MEMNUNDUR
13 Nisan 2020 - 00:42 - Güncelleme: 13 Nisan 2020 - 00:44

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

“Türkiye her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içindedir. Bilhassa yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışması en üst seviyededir. Aynı zamanda bugünkü sancılı ortamda seferberlik ruhuyla hareket edilmektedir.

Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır.

Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.” ifadelerini kullandı.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum