Reklam

Ayvacık Belediyesi'nden 7/24 hizmet

Ayvacık Belediyesi tarafından  65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için 7/24 saat hizmet verecek olan Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu

Ayvacık Belediyesi'nden 7/24 hizmet
24 Mart 2020 - 17:56

SAMSUN HABER - Tüm dünyaya yayılan ve Türkiye'de de tespit edilen Korona virüse (COVID-19) karşı Ayvacık İlçesi genelinde başlatılan çalışmalar, Belediye Başkanı Halil Kalaycı'nın takibiyle titizlikle devam ediyor. Ayvacık Kaymakamlığı ve belediye İşbirliği ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için 7/24 saat hizmet verecek olan VEFA Sosyal Destek Grubu kuruldu. 
Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı Korona virüs ile ilgili çalışmaları şöyle sıraladı: "Belediye Zabıta ekipleri hijyen denetimlerini aralıksız sürdürerek, ilçenin merkezindeki tüm market ve bakkallardaki fiyat etiketi denetimlerini sıkılaştırarak haksız artış olup olmadığını düzenli kontrol ediyor ve marketlerin açılış kapanış saatlerini denetliyor. Ekipler, ilçedeki tüm merkez mahallelerde cadde ve sokakları suyla yıkayarak, dezenfektan ilaçlarla temizliyor. Ayrıca ilçe sınırlarındaki tüm sosyal donatı alanları, ortak kullanım alanları, kamuya açık alanlar, park alanları, kamu hizmet binaları, spor tesisleri, şantiyeler, ibadethaneler, pazar yerleri, sağlık kuruluşları, halk otobüsleri ve duraklar ilaçlanarak dezenfekte ediliyor."

 Başkan Kalaycı açıklamalarını şöyle sürdürdü:  "Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Korona virüs gündemde. Biz de ilçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşıma araçlarımızda, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini artırdık. Belediye ekiplerimiz İlaçlama çalışmalarına, virüs ülkemizi terk edene kadar periyodik olarak devam edeceklerdir." 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum