Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu Samsun'un En Başarılı Korosu Seçildi

SAMSUN HABER - Samsun'un en başarılı korosu seçilen Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu, önce Sinop'ta sonra da İstanbul'da şehrimizi temsil edecek.

 Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu Samsun'un En Başarılı Korosu Seçildi
04 Şubat 2023 - 12:59
Reklam
Reklam
Reklam
SAMSUN HABER - Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları' projesi kapsamında kurulan komisyonda, Samsun'un en başarılı korosu Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu seçildi.

Türk müziği enstrümanları eğitimi kursları ve Türk müziği koro çalışmaları ile müzikseverlerin bu kurslara teşvik edilmesi planlanarak hayata geçirilen 'Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları' projesiyle Türkiye'de kapsamlı bir müzik hareketi başlatan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, illerdeki başarılı koroları belirlemeye devam ediyor. Proje kapsamında 2023 Ocak ayında tüm Türkiye'deki korolar, kurulan komisyonlar önünde konserlerini verdi. Verilen bu konserler sonucunda Samsun'un en başarılı korosu ise Şef Atakan Karadeniz yönetimindeki Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu oldu.

Son dönemlerde başarılı konserleriyle de dikkatleri üzerine çeken Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu, ilk olarak 18 Şubat 2023 tarihinde Sinop'ta konser verecek. Atakum Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu, bu konserin de ardından İstanbul'da 15 bin kişilik dev koronun olacağı stadyum konserinde sahne alacak.
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum