Reklam

ATAKUM'DA CHP DÖNEMİ AĞIR CEZA'DA 

Atakum Belediyesinde, CHP’li Metin Burma’nın başkanlığı döneminde yaşandığı öne sürülen yaklaşık 2 Milyon 300 Bin TL’lik ‘Zimmet’ davası devam ediyor.

ATAKUM'DA CHP DÖNEMİ AĞIR CEZA'DA 
19 Aralık 2018 - 18:31

 Dönemin mali hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı’nın sanık olduğu dava, Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam ederken, eski başkan Metin Burma tanık olarak ifade verdi. Duruşma, delillerin incelenmesi için 24 Mayıs 2019 tarihine ertelendi.

Atakum Belediyesinde 2009-2014 yılları arasında zimmete para geçirme iddiasıyla açılan ve dönemin belediye başkanı Metin Burma ve başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı’nın hakim karşısına çıktığı dava, Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam ediyor. Yaklaşık 2 Milyon 300 Bin TL’lik zimmet davasında yargı süreci devam ederken, dava dosyasında 20 adet mükerrer makbuzun bulunduğu öğrenildi. Aynı seri numaralardaki bu makbuzlardan birisinde düşük miktarlar yazarken, diğerinde yüksek miktarlar olduğu iddiaları şaşkına çevirdi. 

2 MİLYON 300 BİN TL NEREDE?

20’ye yakın mükerrer makbuzdan yaklaşık 2 Milyon 300 Bin TL’lik haksız kazanç elde edildiği öne sürüldü. Bu miktarın belediye kasasına asla girmediği iddiası, akıllara ‘2 Milyon 300 Bin TL’ sorusunu getirdi. Daha önce de, Atakum Belediyesi kasasından çalındığı öne sürülen 80 Bin TL’lik dava konusunda da aynı isimlerin görev başında olduğu hatırlanırken, gözler mahkemenin vereceği karara çevrildi.

FATMA TÜFEK ARICI SANIK, METİN BURMA TANIK.

19 Aralık 2018 tarihinde Ağır Ceza Mahkemesinde görüşen duruşmada, dönemin Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı sanık sandalyesinde otururken, Eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tanık olarak dinlendiği öğrenildi. Tanıkların dinlenmesinin ardından, bu önemli davanın 24 Mayıs 2019 tarihine atıldığı bilgisi alındı.

TAŞÇI: YARGI SÜRECİNDE KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL

Konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Devam eden bir yargı süreci var. Bu süreçte konuşmak hem yasal hem de etik olarak doğru değil. Atakum Belediyesi adının bu tür bir dava ile anılmasından üzüntü duyuyoruz. Yargı en doğru kararı verecektir ve Atakum halkının parasını kimlerin zimmetine geçirdiğini tespit edecektir” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum