Reklam

Aktay: Partinin bir güncellemeye ihtiyacı olduğu çok açık

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, "Partinin bir güncellemeye ihtiyacı olduğu çok açık. Ancak bu ihtiyaç sadece kadroların değişimiyle yetinerek karşılanabilecek bir ihtiyaç değil" dedi

Aktay: Partinin bir güncellemeye ihtiyacı olduğu çok açık
29 Temmuz 2019 - 11:24

SAMSUN HABER - AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Yeni Şafak'ta "Ülkeyi dönüştüren AK Parti dönüşümden muaf olamaz" başlığıyla yayımlanan yazısında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Aktay, yazısında AK Parti'nin mutlaka bir güncellemeye ihtiyacı olduğunu kaydetti. 

'Güncelleme, aslında AK Parti'yi AK Parti yapan temel ilke, değer ve tarzdan kopmayı değil, bilakis onlara yeniden dönmeyi gerektiriyor' diyen Aktay şunlara değindi:

TAZELENME YENİLENME DEĞİŞİM

Tazelenme, yenilenme, değişim.. Hangi kelimeyi seçersek seçelim yaşanacak görev devir-teslimlerinin dayandığı teşhislerin mutlaka metal yorgunları teşhisinden çok daha dikkatli yapılması gerekiyor. Parti içinde emeği geçmiş insanların gerçekten bir hizmet ve emek yarışı bayrağını devrediyor olduğu hissiyle hareket etmesi temin edilmelidir.

GELENEKSEL SİYASETİN YANINA YENİ YÖNTEMLER
Önümüzdeki dönemde teşkilatlarımızın kadrolarını güçlendirmenin yanında geleneksel siyaset usullerine yeni yöntemler de ekleyeceğiz. Gerekirse yeni birimler ihdas etmek suretiyle teşkilatlarımızı siyaset yapım sürecinde daha aktif hale getireceğiz.

ADALET İŞİN ÖZÜ

Partinin bir güncellemeye ihtiyacı olduğu çok açık, ancak bu ihtiyaç sadece kadroların değişimiyle yetinerek karşılanabilecek bir ihtiyaç değil... Elbette söylemler, siyasetler, programlar konusunda da güncelleme talep eden çok konu var. Hatta işe öncelikle partinin adını da oluşturan ve her şeyin başı olan adalet anlayışı ve pratiğimizden başlamamız gerek. Adalet, işin özü. Bir şeyin yerli yerinde olup olmadığının ölçüsü, dengesi ve hissiyatı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum