Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİLİ VEKİLLERİ ELEŞTİREN STK BAŞKANI AK PARTİ'DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Samsun'da 2018 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (SAMGÜDEF) Başkanı Op. Dr. Mustafa Seven, sonrasında sert eleştirilerde bulunduğu ve milletvekillerini arayıp sormamakla suçladığı AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

AK PARTİLİ VEKİLLERİ ELEŞTİREN STK BAŞKANI AK PARTİ'DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
12 Mart 2023 - 12:44 - Güncelleme: 12 Mart 2023 - 13:46
Reklam
Reklam
Reklam
SAMGÜDEF Başkanı Mustafa Seven, Samsun'da sağlıkta vizyonsuzluk başta olmak üzere bir çok konuda ağır ithamlarda bulunduğu ve milletvekillerini de arayıp sormamakla suçladığı AK Parti'den bugün milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Samsun'da 2018 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (SAMGÜDEF) Başkanı Op. Dr. Mustafa Seven, Samsun'da bir süre önce seri ziyaretlere başlamış, STK'larla toplantılar düzenlemiş ve Ankara'da bazı girişimlerde bulunmuştu. Başkan Seven, katıldığı bu programlarda şehrin bir çok konuda potansiyelini kullanamadığını ifade etmiş, bunun da sorumlusu olarak siyesetçileri göstermişti. 

HALKIN SESİYİZ DEDİ ÜSTÜ KAPALI ADAY OLDUĞU PARTİYİ ELEŞTİRDİ

SAMGÜDEF'in ev sahipliğinde kentteki STK ve dernek başkanları bir araya gelinen toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilmiş, üstü kapalı olarak AK Parti eleştirilmişti. SAMGÜDEF Başkanı Mustafa Seven toplantıda, "STK'lar olarak dile getirdiğimiz hususlar bazı kesimlerde rahatsızlık uyandırsa da bizler nihayetinde halkın sesiyiz" ifadelerini kullanmıştı.

VİZYONSUZLUK ELEŞTİRİSİ

AK Parti'nin Samsun'daki sağlık politikalarını sert bir şekilde eleştiren açıklamalarıyla vizyonsuzluk eleştirisi Seven, ''Samsun'un Sağlık turizmi açısından Karadeniz şehirlerinde imkanları yüksek. Özel hastanelerde bir çok insanımız çalışıyor. Gelen hastalar otelcilik, yiyecek, sosyal ve alışveriş hizmetlerinden de yararlanıyor. Sağlık turizmi Samsun için çok önemli, Karadeniz'e yakın ülkelerin sağlık sistemlerine baktığınız zaman bizim kadar gelişmiş sağlık sistemleri yok. Ama biz bir türlü hak ettiğimiz yere gelemedik. Bu durum turizmde de aynı. Kuş Cenneti çok ciddi bir varlık. Biz bunu ön plana çıkaramadık. Samsun'da bu kadar imkan varken insanların ne kadar başarılı ne kadar başarısız olduğunu değil de ne yapılabilir noktasını düşünmek gerekiyor. Sanayi ve Çalışma Bakanlığı'nın bir araştırmasında ilk 50'de Samsun'dan bir ilçe yok. Bunun sebebi vizyondan kaynaklı" diye konuştu. 


AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

SAMGÜDEF Başkanı Op. Dr. Mustafa Seven, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, aday adayı olduğu AK Parti'nin milletvekillerini eleştirdi. Seven, 20 yıl önce AK Parti'ye ilk desteği Gümüşhaneliler'in verdiği ancak gelinen süreçte AK Partili milletvekillerinin "bırakın aramayı sormayı, bizimle hiç bir şekilde diyaloğa bile geçmedi" diyerek, tepkisini dile getirmişti.

2018 YILINDA ÇEKTİĞİ VİDEODA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Yaptığı bazı açıklamalarda Samsun için çalıştığını ve Samsuncu olduğunu ifade eden Seven’in 2018 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakent Bayan Voleybol takımı ile Gümüşhane Belediyesi Gençler Birliği Bayan voleybol takımının mücadele ettiği karşılaşmada yayınladığı video Samsunlular tarafından tepki çekmişti.

İŞTE O VİDEO
 

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum