Reklam

AK Parti 'İşgale Karşı Ses Ver'di

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığınca İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için Büyük Cami önünde "İşgale Karşı Ses Ver" programı düzenlendi.

AK Parti 'İşgale Karşı Ses Ver'di
15 Mayıs 2018 - 17:31

SAMSUN HABER - Ellerinde "Katil Amerika, Katil İsrail", "Daha ne bekliyorsun? Uyan" yazılı pankartlar eşliğinde İsrail'i protesto eden vatandaşlar, şehit Filistinliler için önce gıyabi cenaze namazı kıldı, ardından dua etti. 

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, burada yaptığı açıklamada İsrail'i e kınadı. ABD ve İsrail’in, Ortadoğu'nun göz bebeğinde ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs'ü kana buladığını belirten Karaduman, şunları söyledi: "İsrail'in uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimsenin kendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir. Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarını muhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir." 

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri de Site Camisi önünde düzenlenen protesto gösterisinde sloganlar atarak İsrail'i kınadı. Filistinliler için burada da gıyabi cenaze namazı kılındı. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum