Reklam

AK Parti'de değişim 1 Ocak'ta başlıyor

AK Parti'de büyük değişim 1 Ocak'tan itibaren başlıyor. Ocak 1 ile ilçe Nisan 1 ile il kongrelerine start verilecek

AK Parti'de değişim 1 Ocak'ta başlıyor
03 Kasım 2019 - 13:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ömerleri bulacağız" sözü ile değişim mesajının ardından AK Parti'de hareket başladı. 1 Ocak'tan itibaren ilçe kongrelerini, nisan ayından itibaren ise il kongrelerini başlayacak

7'inci Büyük Olağan Kongresi takvimi kapsamında AK Parti'de, yılbaşından itibaren ilçe kongrelerinin başlaması ve teşkilatlardaki yeni yönetim yapısının büyük oranda gençleşmesi için çalışılacak.

Yapılacak büyük değişimde eş-dost düzenine müsamaha gösterilmeyecek. İl ve ilçelerde partiyi taşıyacak isimlere görev verilecek. Kongreler için yeni yönetimlerde yer alacak isimler içn bazı kriterler belirlendiği ve bu kriterlere göre teşkilatların yüzde 60'ından fazlasının değişeceği ifade edildi.

AK Parti'nin önde geen isimleri, "Teşkilatlarda gençlere ağırlık verilecek ve güçlü bir yönetim yapısı kurulacak. Cumhurbaşkanı'mızdan edindiğimiz izlenim değişimin büyük olacağı yönünde. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin gücü teşkilatlara da yansıtılacak" ifadelerini kullandı.

AK Parti yönetimi kongreler için, her ile ayrı 'İl koordinatörü' de belirledi. Eski ve yeni milletvekillerinden oluşan il koordinatörleri, kongre sürecine ilişkin sorumlu oldukları illerde çalışma yapmaya başladı. Özellikle, o ilin ileri gelenleri, STK'ları, mevcut milletvekilleri ve teşkilat yöneticileri ile tek tek görüşerek, kongre sürecine ilişkin önerilerini alınıyor.

Görüşmelerde, 'Değiştirilmesi istenen teşkilat yöneticileri ve bunun gerekçeleri' soruluyor. Anket formatında yapılan görüşmelerde, yönetime getirilecek yeni isimlerin kim olabileceği konusunda da tespitler yapılıyor. Bu çalışmalar sonucunda il başkanı adaylarının isimleri alternatifli olarak Cumhurbaşkanına sunulacak. Kongrede kimin aday gösterileceğine, Erdoğan'ın o ilin milletvekilleri ve parti yöneticileri ile yapacağı değerlendirmelerden sonra karar verilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum