Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

19 Mayıs'ta tarihi ahşap cami ibadete açılıyor

19 Mayıs İlçesinde tarihi 18. yüzyıla dayanan ahşap tekniği ile kestane ağacından yapılan ahşap camii için 19 Mayıs Belediyesi restorasyon projesi çalışmalarına başladı

19 Mayıs'ta tarihi ahşap cami ibadete açılıyor
29 Aralık 2021 - 11:54
Reklam
Reklam
Reklam
Samsun ‘un 19 Mayıs ilçesinde tamamen ahşap kullanılarak imal edilen tarihi Ahşap Camii, 19 Mayıs Belediyesi tarafından, tavandan zemine, duvardaki süslemelerden çevre düzenlemesine kadar büyük bir titizlikle ele alınıp aslına uygun bir şekilde restore edilerek ibadete açılması planlanıyor.


19 Mayıs İlçesinin tek ahşap camisi olduğunu belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "İlçemizde yaklaşık olarak 200 yıllık olduğu düşünülen ve tamamen ahşap olarak inşa edilen bu camimizin 2013 yılında yine 19 Mayıs Belediyesi olarak çevre düzenlemelerini gerçekleştirmiştik. Camimizin bugüne kadar ibadete açılması için birçok girişimde bulunmamıza rağmen hayata geçiremedik. 19 Mayıs Belediyesi olarak restorasyon projesi hazırlatarak bu tarihi eseri ibadete açmak istiyoruz. 19 Mayıs İlçemiz, Nebiyan dağıyla, Kuş Cennetiyle, Su basar ormanlarıyla, Sarı gazel Tabiat Parkıyla, sahiliyle birçok yerli ve yabancı turist çekmekle birlikte, ahşap camimizin restorasyonunun ardından bu sayının daha da artmasını hedefliyoruz" dedi. 
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum