Reklam

10 milyon vatandaşa  11,5 milyar lira destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5,5 milyon vatandaşımıza biner lira nakit desteği sağladık. Kısa çalışma ödeneği ve nakit desteği ile 6 milyar lira kaynak aktardık. Son iki ayda 10 milyon vatandaşa 11,5 milyar lira destek verdik" dedi

10 milyon vatandaşa  11,5 milyar lira destek
18 Mayıs 2020 - 21:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara sağlanan nakdi desteklerin tutarını açıkladı. 
MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salgın döneminde alınan tedbirlerden olumsuz etkilenen vatandaşlarımızı ihmal etmiyoruz. Sosyal koruma kalkanı ile şu ana kadar yaklaşık 5,5 milyon dar gelirli vatandaşımıza biner lira nakit desteği sağladık. Kısa çalışma ödeneği ve nakit desteği ile 4 buçuk milyon vatandaşımıza 6 milyar lira kaynak aktardık. Böylece Son iki ayda 10 milyon vatandaşımıza 11,5 milyar lira karşılıksız nakit desteği vererek, bu zor günlerde milletimizin yanında olduğumuzu gösterdik" diye konuştu. 
ÇAY HASADI İÇİN YOLA ÇIKABİLECEKLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  çay hasatı için diğer illerden Karadeniz'e gitmek isteyen vatandaşların İçişleri Bakanlığı'nın izni ile yarın gece yola çıkabileceklerini hatırlattı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum