Reklam

1 yaşındaki Melisa bebek için seferber oldular

Artvin’de 1 yaşındaki lösemi hastası Melisa bebek için düzenlenen kampanya da vatandaşlar seferber oldular.

1 yaşındaki Melisa bebek için seferber oldular
24 Şubat 2018 - 13:57

Artvin'de uygun donör bulunmasını bekleyen lösemi hastası Melis Yılmaz için yüzlerce vatandaş kan bağışı için sıraya girdi. 

Artvin Aşağı Maden köyünde yaşayan Metin ve Nurcan Yılmaz çiftinin 1 yaşındaki kızı Melis'e 3 aylıkken lösemi tanısı konuldu. Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde tedavi gören bebeğin kemik iliği nakli olabilmesi için uygun donör aranıyor.

Duyarlı bazı vatandaşlar tarafından uygun donör bulunması için kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında donör olmak amacıyla 312 kişi kan bağışında bulundu. Kan örnekleri İstanbul'daki bir merkeze gönderilerek donör olma uygunluklarının tespiti için tahlil edilecek.

Kampanyayı başlatan Artvin Belediyesi personeli Yeşim Sancal, üç gün süren kampanyaya destek olan vatandaşlara teşekkür etti.

Melis'in sağlığına kavuşması için duyarlı vatandaşları bağışta bulunmaya davet eden Sancal, "Umarım sesimizi tüm Türkiye duyar. Lösemi hastası çocuklar için bir şey yapmalıyız. Ne kadar çok kan verirsek o kadar çok hayat kurtarabiliriz." diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum