google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Ölüme terk edilen at kurtarıldı
Reklam

Ölüme terk edilen at kurtarıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yol kenarında ölüme terk edilen at, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

21 Aralık 2017 - 13:25
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun-Ordu karayolu Dikbıyık Mahallesi'nde yol kenarında bir ağaca bağlanarak ölüme terk edilen atı görenler, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğüne haber verdi.

Ekipler, yaralı ve bakımsız halde bulunan atı kamyona koyarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne götürdü. Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, AA muhabirine, anayol kenarında ağaca bağlı, üzerinde yaralar bulunan bakımsız bir at olduğu ihbarı üzerine ekiplerin bölgeye gittiklerini söyledi.

Atın vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunduğunu belirten Kılınçer, "Ata herhangi bir tedavi uygulanmadığı tespit ettik. Çevredeki insanlardan atın 4 gündür aynı yerde aç ve susuz şekilde bağlı olduğu öğrenildi." dedi. Hayvanın durumu göz önüne alınarak bulunduğu yerden alındığını aktaran Kılınçer, tedavi ve bakımının yapılabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne teslim edildiğini ifade etti.

Kılınçer, atın sahibini tespit için çalışma başlattıklarını da kaydetti.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x