google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Korona virüs vakalarının yaş ortalaması düştü
Reklam

Korona virüs vakalarının yaş ortalaması düştü

SAMSUN HABER -Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların yaş ortalamalarının 32’ye düştüğünü açıkladı. Bakan Koca, “Her geçen gün vefat eden vatandaşımızın da yaş ortalamasının giderek yükseldiğini görüyoruz. Vaka sayılarında ise daha önce 41 iken ortalama yaş şu an 32'ye kadar düştü” dedi

24 Haziran 2020 - 21:10

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada vakaların yaş ortalamaları hakkında bilgi verdi. Bakan Koca, vakaların yaş ortalamalarının 32’ye düştüğünü kaydetti. 
ORTALAMA YAŞ AŞAĞI DOĞRU İNİYOR
Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Her geçen gün vefat eden vatandaşımızın da yaş ortalamasının giderek yükseldiğini görüyoruz. Vaka sayılarında ise daha önce 41 iken ortalama yaş şu an 32'ye kadar düşmüş oldu. Ön planda vaka sayılarında her geçen gün gençlerde göründüğünü, ortalama yaşın aşağıya doğru indiğini ama hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yaşlarının arttığını görüyoruz. Gençlerimiz kendilerini rahat hissetmemelidirler. Riskli olan özellikle büyüklerimize, kronik hastalığı olanlara bulaştırma potansiyeli taşıdıklarını, riskli olan vatandaşlarımızın kendilerini korumalarını tekrar hatırlatmak istiyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 Temmuz güncel altın fiyatları
4 Temmuz güncel altın fiyatları
Başkan Aksu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Başkan Aksu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür