Reklam
İlkadım’da ’Alo Çöp Taksi’ hizmete girdi
Reklam

İlkadım'da 'Alo Çöp Taksi' hizmete girdi

İlkadım Belediyesi tarafından ilçedeki temizlik çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesi için 'çöp taksi' uygulaması başlatıldı. Başkan Demirtaş, "Özel olarak tasarlanan çöp taksilere vatandaşlarımız bir telefonla ulaşıp çöpünü aldırabilecekler'' dedi

15 Ekim 2019 - 13:45

SAMSUN HABER - Yaptığı yeni yatırımlarla vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi hedefleyen İlkadım Belediyesi'nde ilçedeki temizlik çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesi için 'çöp taksi' uygulaması başlatıldı. 
Özel olarak tasarlanan ve her yere girebilen çöp taksiler, normal çöp toplama araçlarına göre daha fonksiyonel olarak hizmet verecek. 

BİR TELEFONLA HİZMET
Vatandaşların ’Alo Çöp Taksi’ sayesinde bire bir temizlik hizmeti alabileceklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "444 55 01 /153 numaralı telefonla sunulan hizmet, ilçe merkezi ve tüm kırsal mahallelerde geçerli olacak. Küçük hacimli atıkların ara mahallerden toplanması için ’çöp taksi’ dönemini başlattık. İlk etapta 2 adet çöp taksiyi devreye olacak. Mini damperli çöp taksiler büyük çöp araçların giremediği bölgelerde hizmet verecek. Çöp taksiler ihbar üzerine bölgeye giderek çöplerin hızla toplanmasını sağlayacak" şeklinde konuştu.

HİZMET KALİTEMİZİ ARTTIRIYORUZ
Belediyeler tarafından sunulan temizlik hizmetlerinin aksatılmadan ve eksiksiz yerine getirilmesi gereken bir hizmet olduğunu altını çizen Başkan Demirtaş, "Temizlik işleri müdürlüğümüzde verilen hizmet kalitesinin arttırılması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan biri de bu çöp taksilerdi. Ben bu hizmette katkısı bulunan yetkili firmamız ve çalışanları ile birlikte müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun’da maske stokçularına baskın
Samsun’da maske stokçularına baskın