google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
DSİ’nin ihalesinde çıkan sorun sele dönüştü
Reklam

DSİ’nin ihalesinde çıkan sorun sele dönüştü

Samsun Valisi Osman Kaymak, Terme’de yaşanan selin, suyun denize ulaşamamasından kaynaklandığını belirterek, “DSİ’nin yürüttüğü proje ihalesinde sorunlar çıktığı için Terme’de sular denize ulaşamıyor” dedi

22 Haziran 2019 - 17:59
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Osman Kaymak, Terme’de yaşanan sel nedeniyle ilçede incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Kaymak selin, yağan yağmur suyunun denize ulaşmamasından dolayı yaşandığını söyledi. Kaymak, DSİ’nin Terme’de başlattığı proje ihalesinde sorunlar çıktığını ve bu nedenle yağmur sularının denize ulaşamadığını sözlerine ekledi. İlçede can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Kaymak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
PROJE BİR AN ÖNCE TAMAMLANMALI
Kaymak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Terme’de su denize ulaşamıyor. Denizden gelen kumlar ırmağın önünü kesiyor. Buralarda yapılan bir çalışma vardı. O çalışma ihalede çıkan sorunlar yüzünden tamamlanamadı. O projenin bir an önce tamamlanması gerekiyor. Şu anda yağan yağışlar drenaj kanallarıyla denize ulaşamıyor. Ancak yağan yağmurun denize ulaşması lazım” diye konuştu.
ÜRETİCİNİN ZARARI KARŞILANACAK
Kaymak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Şu an vatandaşlarımız mağduriyet içerisinde. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Öncelikle bölgede can kaybının olmaması sevindirici. Tarım arazileri sular altında kalan vatandaşlarımızın tarım sigortaları olmasa bile kendilerine yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle sular çekildikten sonra ilçe tarım müdürlüğü ekipleri bu bölgede hasar tespitleri yapacak. Bu tespitleri AFAD Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı’na ileterek, zararı bir miktar da olsa karşılamaları konusunda çalışmalar yapacağız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
11 Temmuz güncel altın fiyatları
11 Temmuz güncel altın fiyatları