Reklam

Zabıta ekiplerine kaldırım işgallerine tedbiri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım üzerindeki işgalleri önleme çalışmalarını sürdürüyor.

Zabıta ekiplerine kaldırım işgallerine tedbiri
16 Kasım 2016 - 11:35
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım üzerindeki işgalleri önleme çalışmalarını sürdürüyor.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, Hükümet Caddesi, Kolordu Caddesi ve diğer ana arterlerde kaldırımlarda bulunan özellikle engelli vatandaşların ve araç trafiğini engelleyen duba, zincir ve reklam tabelalarını toplayarak yasal işlemler gerçekleştirildi.


İzinsiz reklam tabelaları toplanarak kötü görüntü ortadan kaldırıldı


Vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendiren zabıta ekipleri, kamusal alanları işgal eden seyyar satıcılara ve yayaların kaldırımlardan geliş geçişini engelleyen, görüntü kirliliğine sebebiyet veren izinsiz reklam tabelalarını toplamasının akabinde çarpık anlayışa son verildi.


’’Mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir’’


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Şehrimizin caddelerinde görüntü kirliliğine neden olan aynı zamanda kentimizin kanayan yarası haline gelen kaldırım ve yol işgallerini önlemek amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi olarak mücadelemiz kararlıkla devam edecek. Kimseye ayrıcalık tanımadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kamusal alanları işgal ederek şehrimizin düzenini ve halkımızın huzurunu bozan hiç kimseye taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Esnaf ve vatandaşlar memnun


Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından yapılan çalışmaların ardından cadde esnafı, haksız kazanç temin eden, kendilerini mağdur eden seyyar satıcıların kaldırılması ve aynı zamanda kaldırımlarda bulunan reklam tabelası ve diğer kötü görüntü sergileyen emarelerin kaldırıldığı için büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek yapılan çalışmalar için belediye başkanlarına ve zabıta ekiplerine teşekkür etti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum